Linda123

Mohu s kontaktími čočkami do bazénu?

Je mi 13 a mám na obouch očích cca 7 dioptrií. (krátkozrakost) Brýle mi nijak nevadí, ale štve mě že nic nevidím v bazénu. Takže přemýšlím o čočkách. Jenže nevím, jestli se do vody nosit mohou, v jednom článku psali, že se to nesmí, že se může oslepnout, v druhém je zas doporučovali k moři, takže jsem z toho zmatená…

Odpovědi
Lamalam

Jednodenní čočky si do bazénu klidně vezmi, po návratu domů je hned vyhoď. K moři jsou také vhodné, první velká vlna ti je stejně hned vyrazí z oka.

gecco

Čočky nejsou do bazénu (apod) doporučovány proto, že tam snadno dojde k jejich kontaminaci a pak mohou infekci přenést do oka (no, oslepnout už je trochu na hraně reálně možného – přecejen zánětu oka si normální člověk všimne).
Takže – jak píše Lamalam, jednodenní (nebo i vícedenní na konci ´životnosti´) si klidně vezmi a poté je vyhoď.
Pokud jde o ´větší vody´ (moře) – dokonce existují čočky pro potápění (obsahují bublinu vzduchu, takže člověk dokáže pod vodou zaostřit).

Děda Louda

Určitě můžeš. Je jenom otázkou, jestli se ti je pak podaří najít.