zjentek

Mohu při válečném konfliktu svý vlasti odmítnout povinný nástup mé osoby coby brance pro svůj neutuchající mír v duši?

Nezájem bojovat.

Nejlepší odpověď
Emefej

Z důvodu svědomí můžeš odmítnou službu se zbraní. To tě ale nijak nezbavuje branné povinosti a budeš pro obranu vlasti využit jinak.

Další odpovědi
Drap

Odmítnout samozřejmě můžeš. To mohl každý vždy. Musíš však počítat s tím, že poneseš následky.