Stříbrný

Mohu přeinstalovat v nově zakoupeném noteboku operační systém?

Zakoupil jsem nový notebook s nainstalovaným operačním systémem Windows 8. Jenže, prostě mně se nelíbí, neumím to s ním atd.
Mohu nainstalovat xpéčka?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Máš-li je legálně, proč ne? Můžeš...
;-)
Ale - nemaž Recovery (předpokládám,že k notesu nemáš nosiš s W8), je možné, že WinXP nebudou mít ovladače na všechna zařízení.
A nebo můžeš Microsoft požádat o downgrade na Win7, legálně.
Doplňuji:
Seznam.cz: Jen pro info - pokud máš zakoupenou plnou licenci Win, můžeš ji instalovat zcela dle libosti (samozřejmě můžeš mít v daný čas naistalováno jen tolik počítačů, na kolik máš licenci) - omezení jen na určitý HW platí pouze pro OEM...
A to, že WinXP už nejsou na trhu, není důležité, licence není časově omezena.

Další odpovědi:

Zlatý

Můžeš. Instalace jiného operačního systému, byla první věc, kterou jsem s novým počítačem provedla.

Pokročilý

XP na nový notebook je znehodnocení přístroje! Legální XP nejsou na prodej, použité porušují licenci. Lepší je vrátit se o jeden stupeň verze, podle referencí je dobrá sedmička http://www.microsoft.com/…
Jinak já to řeším tak, že mám nainstalovaný windousy a do nich linuxový Ubuntu. A tam mám veškerý soft na dělání/editaci videa, zvuku. A widle používám jenom někdy. Je v češtině http://ubuntustudio.org/
Ale xp opravdu nemá cenu montovat na nový notebook. Zbývá hledat a hledat úpravy a zlepšení osmiček aby byly přívětivější. Ony se hodí spíš do tabletu, mobilu.

Diskuze k otázce

Zlatý

Lamalam

Seznam.cz - otázka zněla jestli to lze, nikoliv zda je to výhodné. S tou legálností XP nemáš úplně pravdu, co když má multilicenci třeba na 100 počítačů?

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.