Avatar uživatele
anonym

Mohu na letiště bez letenky?

… chtěl bych se svými vnuky navštívit letiště Ruzyně a podívat se na starty a přistáni letadel. Je tam taková možnost i přesto,že nebudeme nikam odlétat,tedy budeme bez letenky?
Doplňuji:
Když už mi tak pěkně radíte,navrhněte mi i něco dalšího,zajímavého v Praze,kde chceme být celou sobotu.Přiznám se,že v Praze jsem byl jen jednou a to v ND. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, anonym, arygnoc, gnosis před 4695 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rocker

Přímo na letišti je terasa,odkud je vidět na stojící letadla.Ale nejlepší je zajet ke kruhovému objezdu mezi Přední Kopaninou a Tuchoměřicemi.Dá se tam zaparkovat,nebo dojít asi 600 m ze zastávky MHD K Tuchoměřicům.Tam vám budou letadla létat přímo nad hlavou,je to hned proti ranveji.
Doplňuji:
Zkuste třeba Divokou Šárku,je to cestou z centra na letiště.Jsou tam skály,koupaliště a nahoře u silnice mekáč,to jistě vnuci ocení:-)

Upravil/a: Rocker

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano. Je tam vyhlidkova terasa. Zitra tam jde i nase Terylle fotit. 🙂 -iv-
Ted jsem se podivala na stranky Ruzyne a ta puvodni , velka terasa – pisi , ze byla pred 2 lety zrusena , tak radsi poslechni Hanulku , ta priletela minuly tyden. 🙂 -iv-
Doplňuji:
Pardon : Terryle. 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

ano je ta možnost dříve to byla terasa na sta
rém letišti nyní je ve veřejné části odletové haly Terminálu 2, před vstupem do spojovacího objektu s Terminálem 1, nebo z veřejné části Terminálu 1, vstup z Restaurace Praha
Doplňuji:

  • iv- raděj bych už zase letěla …ten hnus -to počasí tady vůbec mi to nesvědčí.....

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Nechoďte na letiště, tam jsou dalekooo! I když to tam zase má nádhernou mezinárodní atmosféru… Ale pokud chcete hlavně dobře vidět letadla, běžte radši ke dráze – dá se dojít až k letištnímu plotu, asi půl kilometru před práh dráhy a tam jsou letadla tak nízko, že máte pocit, že si na ně budete moct sáhnout :o) A když dosednou, cítíte závan horkýho vzduchu od motorů, je to nádhera.
Než vyrazíte, jukněte na http://www.flig­htradar24.com/ , z které strany lítají, ať víte, jestli nad váma budou startovat nebo přistávat, nebo ať si můžete vybrat, co chcete vidět a kam tedy vyrazit. Směr, ze kterýho lítají, záleží na větru.
Nejlepší místa jsou tyhle: http://img862­.imageshack.us/im­g862/1528/dra­hyruzyne.png (za předpokladu, že se lítá hlavní dráha, což je skoro vždycky). Buď půjdete k letišti, vystoupíte na zastávce U Hangáru a dojdete k nákladnímu terminálu, nebo pojedete do Dobrovíze a tam se kdyžtak poptáte. Nebo budete sledovat letadla v dálce, kterým směrem letí, a půjdete za nima :o) Když jste u Dobrovíze a Jenče, dá se i pěkně jít podél plotu podél dráhy a vidíte rozjezdy a přistání – fakt blizoulinko. Doporučuju!

Kromě letiště, a docela nedaleko, stojí rozhodně za návštěvu Divoká Šárka, tam je fakt nááádherně. Pěkně je i v oboře Hvězda nebo u Břevnovskýho kláštera, všecko nedaleko. A odtamtud se dá dojet tramvají na Hrad a prolézt to tam – klidně tím zabijete celej den. Pěknej výlet!

  • iv-: jestli Terryle půjde, to se uvidí ještě podle toho, jaký bude počasí a jak bude stíhat učení :o) Oni nakonec ten přílet obrovskýho Airbusu zrušili. Ale poletí jiný letadlo, který chci taky vidět… ale to lítá i jindy, takže ještě uvidím :o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

http://www.prg­.aero/cs/sluz­by-cestujicim/exkurze-letiste-praha/06.2011/Tohle by mohlo děti zajímat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

ZOO a jizdu metrem , tramvaji , at toho kluci co nejvice vidi. ! 🙂

před 4695 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

to je pravda i ZOO je dobrý tip i ta kombi doprava nebo i parníkem ze ZOO

před 4695 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

I Tvůj tip je bezva.

před 4695 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

já bych navrhla Petřín není nic krásnějšího než pohled na Prahu z výšky a navíc dětem se tam bude líbit

před 4695 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

Rozhodně. A na Petříně je i zrcadlový bludiště, tam se děti vyblbnou. Dá se tam vyjet lanovkou – taky moc fajn věc. Kdybyste jeli od Hradu, tak tramvaj 22, vystoupit na zastávce Újezd a odtamtud lanovkou nahoru.

před 4695 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Děkuji za tip.

před 4695 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek