Mohu na letiště bez letenky?

… chtěl bych se svými vnuky navštívit letiště Ruzyně a podívat se na starty a přistáni letadel. Je tam taková možnost i přesto,že nebudeme nikam odlétat,tedy budeme bez letenky?
Doplňuji:
Když už mi tak pěkně radíte,navrhněte mi i něco dalšího,zajímavého v Praze,kde chceme být celou sobotu.Přiznám se,že v Praze jsem byl jen jednou a to v ND. Děkuji

Nejlepší odpověď
Rocker

Přímo na letišti je terasa,odkud je vidět na stojící letadla.Ale nejlepší je zajet ke kruhovému objezdu mezi Přední Kopaninou a Tuchoměřicemi.Dá se tam zaparkovat,nebo dojít asi 600 m ze zastávky MHD K Tuchoměřicům.Tam vám budou letadla létat přímo nad hlavou,je to hned proti ranveji.
Doplňuji:
Zkuste třeba Divokou Šárku,je to cestou z centra na letiště.Jsou tam skály,koupaliště a nahoře u silnice mekáč,to jistě vnuci ocení:-)

Další odpovědi
anonym

Ano. Je tam vyhlidkova terasa. Zitra tam jde i nase Terylle fotit. 🙂 -iv-
Ted jsem se podivala na stranky Ruzyne a ta puvodni , velka terasa – pisi , ze byla pred 2 lety zrusena , tak radsi poslechni Hanulku , ta priletela minuly tyden. 🙂 -iv-
Doplňuji:
Pardon : Terryle. 🙂

hanulka11

ano je ta možnost dříve to byla terasa na sta
rém letišti nyní je ve veřejné části odletové haly Terminálu 2, před vstupem do spojovacího objektu s Terminálem 1, nebo z veřejné části Terminálu 1, vstup z Restaurace Praha
Doplňuji:

  • iv- raděj bych už zase letěla …ten hnus -to počasí tady vůbec mi to nesvědčí.....

Terryle

Nechoďte na letiště, tam jsou dalekooo! I když to tam zase má nádhernou mezinárodní atmosféru… Ale pokud chcete hlavně dobře vidět letadla, běžte radši ke dráze – dá se dojít až k letištnímu plotu, asi půl kilometru před práh dráhy a tam jsou letadla tak nízko, že máte pocit, že si na ně budete moct sáhnout :o) A když dosednou, cítíte závan horkýho vzduchu od motorů, je to nádhera.
Než vyrazíte, jukněte na http://www.flig­htradar24.com/ , z které strany lítají, ať víte, jestli nad váma budou startovat nebo přistávat, nebo ať si můžete vybrat, co chcete vidět a kam tedy vyrazit. Směr, ze kterýho lítají, záleží na větru.
Nejlepší místa jsou tyhle: http://img862­.imageshack.us/im­g862/1528/dra­hyruzyne.png (za předpokladu, že se lítá hlavní dráha, což je skoro vždycky). Buď půjdete k letišti, vystoupíte na zastávce U Hangáru a dojdete k nákladnímu terminálu, nebo pojedete do Dobrovíze a tam se kdyžtak poptáte. Nebo budete sledovat letadla v dálce, kterým směrem letí, a půjdete za nima :o) Když jste u Dobrovíze a Jenče, dá se i pěkně jít podél plotu podél dráhy a vidíte rozjezdy a přistání – fakt blizoulinko. Doporučuju!

Kromě letiště, a docela nedaleko, stojí rozhodně za návštěvu Divoká Šárka, tam je fakt nááádherně. Pěkně je i v oboře Hvězda nebo u Břevnovskýho kláštera, všecko nedaleko. A odtamtud se dá dojet tramvají na Hrad a prolézt to tam – klidně tím zabijete celej den. Pěknej výlet!

  • iv-: jestli Terryle půjde, to se uvidí ještě podle toho, jaký bude počasí a jak bude stíhat učení :o) Oni nakonec ten přílet obrovskýho Airbusu zrušili. Ale poletí jiný letadlo, který chci taky vidět… ale to lítá i jindy, takže ještě uvidím :o)

anonym

http://www.prg­.aero/cs/sluz­by-cestujicim/exkurze-letiste-praha/06.2011/Tohle by mohlo děti zajímat.

anonym

ZOO a jizdu metrem , tramvaji , at toho kluci co nejvice vidi. ! 🙂

hanulka11

to je pravda i ZOO je dobrý tip i ta kombi doprava nebo i parníkem ze ZOO

anonym

I Tvůj tip je bezva.

hanulka11

já bych navrhla Petřín není nic krásnějšího než pohled na Prahu z výšky a navíc dětem se tam bude líbit

Terryle

Rozhodně. A na Petříně je i zrcadlový bludiště, tam se děti vyblbnou. Dá se tam vyjet lanovkou – taky moc fajn věc. Kdybyste jeli od Hradu, tak tramvaj 22, vystoupit na zastávce Újezd a odtamtud lanovkou nahoru.

anonym

Děkuji za tip.