Avatar uživatele
Pokročilý

Mohu mít v v družstevním bytě v podnájmu trvalé bydliště,když s tím pronajímatel souhlasí nebo to družstvo zamítne?

Doplňuji:
johana 56 : Opravdu? Ale toto je podnájemní smlouva. Majitelem je družstvo

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Já nevím, ale tady píší něco jiného:
U družstevních bytů souhlas potřebujete Jiná situace je, pokud nemáte nájemní, ale podnájemní smlouvu. V tomto případě musí dát majitel domu či bytu výslovný souhlas, že se do jeho bydliště může další osoba přihlásit k trvalému pobytu.

Na tento problém určitě narazíte, pokud je nabízený byt v družstevním vlastnictví. V tom případě budete k přihlášení potřebovat souhlas majitele bytu - tedy družstva.

Člověk, který vám družstevní byt "pronajímá", totiž není majitelem bytu, ale nájemcem s členským podílem v družstvu a vám může v bytě nabídnout pouze podnájem, a to ještě opět se souhlasem družstva.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ano.Pokud majitel bytu souhlasí,stačí s nájemní smlouvou zajít na příslušný OÚ nebo MÚ,kde majitel svúj souhlas potvrdí.
Doplňuji:
Před třemi měsíci jsem se osobně přesvědčila.že je to možné.


Avatar uživatele
Stříbrný

Trvalé bydliště se neřídí souhlasem družstva. Určitě Vá dopodrobna sdělí na Vaší matrice. Stačí platná nájemní smlouva, navštívit matriku a bydliště je Vaše.


Avatar uživatele
Registrovaný

Trvalé bydliště se řídí předpisem č. 133/2000 Sb., zákon o evidenci obyvatel
§10, ods.6
Při ohlášení změny místa trvalého pobytu je občan povinen:
Doložit vlastnictví bytu nebo domu, nebo doložit oprávněnost užívání bytu, anebo předložit úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu.
Tzn. nájemní smlouva, resp. podnájemní smlouva. Smlouva nemusí obsahovat souhlas se zřízením trvaleho bydliště.
Z přihlášení občana k trvalému pobytu nevyplývají žádná práva k objektu ani k vlastníkovi nemovitosti.

Zdroj: http://www.zakonyprolidi.cz/cs /2000-133

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

johana 56

K povolení tr.pobytu bylo nezbytné předložit mnou uzavřenou smlouvu a nájemní smlouvu vlastníka členských práv s bytovým družstvem.

Avatar uživatele
Stříbrný

johana 56

S vlastníkem členských práv jsem na bytovém družstvu uzavřela smlouvu o podnájmu a možnost povolení trvalého pobytu nechalo družstvo na vlastníkovi.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.