Jaké vyplývají (ohlašovací) povinnosti ze změny trvalého bydliště z nájmu do (pod)nájmu?

V tomto případě totiž neřeším energie atp. Pročež mi stačí jen pojišťovna, magistrát (OP) a to je vše?
Doplňuji:
Pardon za nedostatek údajů. Měním město. Každopádně nemám nic více, než co čerstvý absolvent. Bez řidičáku, či tak. Jen nutné minumum…

Odpovědi
pondělí

Pokud zústáváš v tom samém místě jen měníš smlouvu,tak na uřady nechoď,jen pokud se stěhuješ do jiného domu čisla popisného d
,nebo do jiné ulice ,či do jiného mesta ,musíš do několika dní navštívit uřad v místě nověho bydlení a vyřídit přihlášení včetně nové občanky,potom řidičák,a pas,

anonym

Pod apod. se skrývá mnoho věcí. Třeba řidičák, banka, pošta, internetový provider aj.

ivzez

Máte-li souhlas majitele bytu/domu,
můžete si trvalý pobyt změnit
i v případě podnájmu.

Pokud souhlas nemáte, změníte jenom fyzické bydliště
(místo, kde skutečně budete žít), trvalý pobyt se nezmění,
takže nebude co kam hlásit.

Obecně:
Změnu trvalého pobytu je potřeba nahlásit zdravotní pojišťovně,
dalším úřadům a všem, s nimiž máte uzavřeny nějaké smlouvy.
Bývá dobré nahlásit v místě trvalého pobytu i doručovací adresu.
Doplňuji:
PS:
Po změně trvalého pobytu je nutné vyměnit OP.
(Ale to asi víte.)