KateBeckett

Mohu mít brigádu v 15 letech v Anglii?

Ahoj,
Chci se Vás zeptat zda je možné sehnat so brigádu v Anglii, když je mi pouze 15 let. Znáte nějaké stránky, kde bych se mohla se mohla podívat, nebo máte někdo vlastní zkušenosti?

Nejlepší odpověď
annas

V anglickém zdroji je uvedené, že brigády jsou přípustné až od 16 let.

Ve věku od 13 do 15 let mohou mladí lidé pracovat pouze 2 hodiny denně v neděli – pondělí a 5 hodin v sobotu, i když někteří místní obcházejí zákony. Ale to bych nedoporučovala .

https://www.thes­tudentroom.co­.uk/showthread­.php?t=2044829

Odkazy – podmínky, agentury atd.
http://www.naz­kusenou.cz/let­ni-brigady-v-anglii-a-dalsich-castech-velke-britanie-a45.html

Další odpovědi
ivzez

Podle mne by to nebylo možné ani v případě, že už by ti bylo 16 let.

Základem získání práce v zahraničí totiž je alespoň taková znalost jazyka příslušné země, abys byla schopna si sama v té zemi dohledat podmínky
k uzavření pracovně právního vztahu.

A samozřejmá by měla být taková znalost, aby ses dokázala domluvit
ve všech běžných životních situacích. Včetně uzavření pracovní smlouvy,
založení účtu v bance, návštěvy lékaře, … …