Boy 13

Mohu mít 6hodinovou směnu bez toho, aniž bych měl pauzu?

Lze pracovat 6 hodin bez pauzy? Budou mi proplaceny celých 6 hodin? A od kolikáte odpracované hodiny si musím brát pauzu?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… jestli je ti víc jak 18, tak ano … přestávka je až po šesti hodinách …

Další odpovědi
Rokio

Mc Merkurion má pravdu. Jen chci podotknout, že celých šest hodin budeš mít proplacených a pak máš půlhodinovou pauzu, která není proplacena.

ivzez

Zaměstnavatel je povinen zaměstnancům poskytnout
nejdéle po šesti hodinách nepřetržité práce přestávku na oddech
a jídlo. (Mladistvým zaměstnancům dříve.)

Přestávku je možné rozdělit na několik částí.
Dobu přestávky určuje zaměstnavatel.

_______

Teoreticky byste mohl mít šestihodinovou směnu bez přestávky,
ale záleží na zaměstnavateli. Pokud by přestávku určil po pěti hodinách
práce, měl byste zaplaceno jenom 5,5 hodin.

Přestávka se nezapočítává do pracovní doby.

Výjimkou jsou pracoviště, která zaměstnanec nemůže opustit.
I v takovém případě musí zaměstnavatel umožnit zaměstnanci
se najíst. V tom případě se ale přestávka započte do pracovní
doby (bude zaplacena).