Anka1597

Mohu dát rybičku do kulatého akvárka?

Četla jsem, že pro rybičku není vhodné dát do kulatého akvárka, protože zanedlouho zblbne. Máte s tím někdo zkušenosti? Předem děkuji za odpovědi. 🙂

Nejlepší odpověď
marci1

I když se kulatá akvária prodávají,akvaristé je nedoporučují.

Další odpovědi
anonym

Ano, to je pravda, rybky se tam trápí

badisko

muzes proc ne a zblbne to jako proc:D protoze bude plavat v kruzich ?..lol

anonym

http://hobby.id­nes.cz/kulate-akvarium-majitele-zverimexu-si-mnou-ruce-akvariste-sili-pwd-/hobby-mazlicci.aspx?c=A081207­_225940_hobby-mazlicci_lud

Braník

rybky v kulatém akváriu vypadají dosti od pohledu špatně,jelikož to sklo do kulata je občas zvětší a naopak,kulaté akvárko zásadně nedoporučuji,sklo nebudeš moct vyčistit od případné řasy a celkově je to nevkusné a pro rybky nevhodné

M.

Nemůžeš, myslím, že jen zlaté rybky. Rybička se opravdu zblázní ve skleněném akvárku. Vyhledej si něco na internetu.
Doplňuji:
*v kulatém akvárku.

Elis Pokorná

Ano, nemůže se nikam schovat ani plavat třeba do rohu. Tak si představ, že bys žila v kulaté místnosti.

klarkao

Já jsem měla dva sumečky, chovala jsem je nejprve v kulatém akvárku a byli dost vystresovaní, navíc kulaté akvárko je docela malé a není tam moc místa na rostliny a schovávačky. Poté jsme přikoupili skaláry a k tomu větší, hranaté akvárko a sumečci ožili (nejen společností) a věnovali se i více sobě přirozené činnosti, čištění akvárka :)

Protiva

A proč bys nemohla?
Naopak, rybička nebude frustrovaná tím, že je pořád někde v koutě.
Příroda je kulatá a ne hranatá.
Hranaté akvárko je pro pohodlné chovatele, protože výrobci potřeb se omezili pro rovné skla.