Jaké zvíře do kulatého akvárka?

Má objem asi 10-15 litrů, je fakt velký. Potřebovala bych vymyslet něco jiného, než rybu. Měla jsem v něm závojnatky a paví očka, ale to akvárko není pro rybičky vhodné. Voda se často špiní a protože je to koule, tak filtrace a vzduchování vypadají neesteticky. Takže to zvíře by neměla být ryba. Pak by to nemělo být nic myšovitého, protože to by mamka neskousla (líbí se mi dalmatinské myšky:(. Mě napadla oblovka - Achatina, ale to je zase zvíře, co mi vyleze po stěně a zdrhne do pokoje. Jenže to akvárko prostě nemá "víčko"... Co s tím? Jiné zvíře, než šneka? Nebo jak to zadělat? Poraďte prosím :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

udělej z akvárka prales,to znamená nasázej do něj vhodné rostliny,však zvířátka v něm mít nemusíš a bude to vypadat pěkně.

Další odpovědi:

Zlatý

Zkusil bych nějaký atraktivní hmyz (pakobylky, strašilky ap.) Chov je většinou nenáročný a chovanci zajímaví. Přikrýt to můžeš třeba hustým pletivem (proti hmyzu).

Zlatý

akvarko prodej ....:D kup si klec a do ni treba Africkeho Jezka ...koukej no nejsou supeeer ...:D ...==> https://www.google.ie/… zde je vic ...:D http://www.hedgehog.cz/…

..."je fakt velký"... cca 40 cm v největším průměru?? - to moc "velký" není, opravdu leda tak na "myšky", navíc s obtížně řešitelným větráním (asi si neumíš do stěny vybrousit či vyříznout větrací otvor/y)
..."víčko" - můžeš řešit perforovaným plechem, např. tahokovem (nebo pletivem v rámu), panty a zavírání můžeš přilepit silikonem
Pokud vyřešíš větrání a vytápění, mohla bys tam chovat třeba pavouka (např. Brachypelma albipilosa) - ale nejvhodnější použití té ´mísy´ bude pro pěstování nějaké kytky.
;-)

Můžeš tam chovat berušky nebo mouchy :D jdou nenáročné na chov zakryješ to folií a můžeš hojně chovat ....................

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.