petruse369

Jaké zvíře do kulatého akvárka?

Má objem asi 10–15 litrů, je fakt velký. Potřebovala bych vymyslet něco jiného, než rybu. Měla jsem v něm závojnatky a paví očka, ale to akvárko není pro rybičky vhodné. Voda se často špiní a protože je to koule, tak filtrace a vzduchování vypadají neesteticky. Takže to zvíře by neměla být ryba. Pak by to nemělo být nic myšovitého, protože to by mamka neskousla (líbí se mi dalmatinské myšky:(. Mě napadla oblovka – Achatina, ale to je zase zvíře, co mi vyleze po stěně a zdrhne do pokoje. Jenže to akvárko prostě nemá „víčko“… Co s tím? Jiné zvíře, než šneka? Nebo jak to zadělat? Poraďte prosím :)

Nejlepší odpověď
iceT

udělej z akvárka prales,to znamená nasázej do něj vhodné rostliny,však zvířátka v něm mít nemusíš a bude to vypadat pěkně.

Další odpovědi
www

Zkusil bych nějaký atraktivní hmyz (pakobylky, strašilky ap.) Chov je většinou nenáročný a chovanci zajímaví. Přikrýt to můžeš třeba hustým pletivem (proti hmyzu).

badisko

akvarko prodej …:D kup si klec a do ni treba Africkeho Jezka …koukej no nejsou supeeer …:D …⇒ https://www.go­ogle.ie/search?q=je­zek+africky&cli­ent=firefox&hs=uw­D&rls=org.mozi­lla:en-US:unofficial&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ei=CVPqU­uu9OpHb7Aay-oDABQ&ved=0CAk­Q_AUoAQ&biw=1024&­bih=594 zde je vic …:D http://www.hed­gehog.cz/inpa­ge/africky-pygmy-jezek/

anonym

…„je fakt velký“… cca 40 cm v největším průměru?? – to moc „velký“ není, opravdu leda tak na „myšky“, navíc s obtížně řešitelným větráním (asi si neumíš do stěny vybrousit či vyříznout větrací otvor/y)
…„víčko“ – můžeš řešit perforovaným plechem, např. tahokovem (nebo pletivem v rámu), panty a zavírání můžeš přilepit silikonem
Pokud vyřešíš větrání a vytápění, mohla bys tam chovat třeba pavouka (např. Brachypelma albipilosa) – ale nejvhodnější použití té ´mísy´ bude pro pěstování nějaké kytky.
😉

rorajs

Můžeš tam chovat berušky nebo mouchy :D jdou nenáročné na chov zakryješ to folií a můžeš hojně chovat .............­.......