Mohu být v nemocnici se svým čtyřletým synem?

Ahoj, potřebuji rychlou radu. Můj syn by měl být příští měsíc hospitalizován.
Mám z toho strach, jak to zvládne. Mám nárok tam být s ním? Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Ahoj,
velmi ráda tě uklidním - právo na to být se synkem v nemocnici samozřejmě máš
a věřím, že tě potěším - dětem do šesti let věku hradí pobyt (i jejich doprovodu) zdravotní pojišťovna.
Bere se v potaz to, že přítomnost blízké osoby dětem pomůže překonat strach z neznámého prostředí a bolestivých výkonů. A nemusí to být nutně jenom matka, dítě může doprovázet jakákoli plnoletá osoba, kterou dítě zná a má k ní důvěru (otec, prarodiče, starší sourozenci...). Od doprovodu se očekává, že bude dítěti psychickou oporou a že se aktivně ujme některých ošetřovatelských úkonů (mytí, krmení, vysazování na nočníček... - dítě uklidňuje, když se o něj stará JEHO člověk).
Na oddělení samozřejmě může zůstat rodič i s dítětem starším šesti let (které také nepochybně potřebuje psychickou oporu), ovšem je třeba počítat s tím, že bude-li doprovod dítěte vyžadovat lůžko a stravu, musí si ji uhradit sám.
Přeji tvému synkovi, ať se rychle vykurýruje!

Ahojky já tu možnost měla a ty jí máš samozřejmě také. Říká se tomu zdravotní doprovod a ty budeš dohlížet na své dítě na každém kroku, protože jsi za něj zadpovědná ty a né nemocnice. (pokud by upadlo a třeba se odřelo atd). Tak hodně štěstí při uzdravování.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.