Mohou byt i velmi mlade matky dobrymi " maminami " ? P.S. POZOR na odpovedi !:-) -iv-

Nejlepší odpověď
Berušinka

Určitě, já bych už také chtěla mimčo, ale vím moc dobře, že teď si ho zatím nemůžu dovolit. Být dobrou mámou není o věku, ale o přístupu a mateřské lásce. Špatná matka může být i ve 30, 40, stejně tak dobrá může být ve 20. Ale určitě první dítě ne pod 18 let, to už je tak trochu extrem, stejně jako prvorodičky přes 40 let!
Znám jednu – ta při holčičce udělala maturitu na výbornou, stará se o ní, má z ní radost, partnera má – všechno je v pořádku.

Další odpovědi
anonym

jak se to vezme, pokud budou mít možnost se do mateřství naplno vložit tak snad ano (tzn. mají štěstí na bohatého manžela který zaopatří), potíž bývá ale s tím že mladé matky dokončují studia (v horším případě přerušují studia a s tím souvisí i neschopnost novou rodinu nějak uživit nebo se jí dostatečně věnovat)

K tomu, ranné vztahy nemají valnou výdrž, tím spíš když do takového zamilovaného vrkání vstoupí nečekaně dítě, berou všichni nohy na ramena … matka zůstává na dítě sama.

Mohou být dobrými matkami, ale vzhledem kzkušenostem, zodpovědnosti, samostatnosti a často i pubertálním hodnotám mají pro to ty nejhorší předpoklady.

panenka

Ano mohou já měla první ve dvaceti a bylo mě řečeno od mých dětí že mě mají moc rádi že jsem moc hodná maminka