Zlatý

Mohl bych vykonávat funkci prezidenta České republiky, aniž bych se furt musel s někým stýkat např. velvyslanci,ministr?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Nie,
nespĺňate podmienky na funkciu prezidenta.
Okrem iného vek, ste príliš mladý...
Doplňuji:
prezident = čestná reprezentativní funkce ? to snáď nemyslíte vážne!
Prezident má aj iné povinnosti, nielen čestne reprezentovať.
"Prezident tedy rozhodně není jen formální hlavou státu a pouze jeho formálním reprezentantem. ČR je tedy parlamentní republikou, ovšem s významným postavením prezidenta republiky, jenž je nepřímo (parlamentem) voleným ústavním činitelem s velmi specifickým postavením a posláním. Role prezidenta je koncipována podle modelu parlamentní republiky, z něhož vychází i systematické zařazení úřadu prezidenta jako součásti výkonné moci, nicméně je také orgánem sui genesis, tedy jakýmsi prostředníkem mezi mocemi a pomocníkem při řešení krizových situací "
http://cvvm.soc.cas.cz/…
http://cs.wikipedia.org/…

Další odpovědi:

Zlatý

Poslední, nezapomeňte zhasnout, prosím.

Kolesa, to snad nemyslíte vážně? Máte vůbec páru o tom, o čem prezidentování je? To je čestná reprezentativní funkce... kdyby prezident se zalígroval na Hradě a nikde se neukazoval, s nikým se nescházel, víte jak by to vypadalo??
Doplňuji:
A 40 Vám ještě nebylo - s tímhle věkem můžete maximálně do zastupitelstva (obecní, krajské) - to není žádné leháro teda nebo můžete pak do Poslanecké Sněmovny.

Ale na prezidenta, to chce aspoň ten minimální senátorský věk, tj. 40 let.

Zlatý

já myslím že jinak by to snad ani nešlo :)

hanulka11: stínovej prezident, tak vocode ;)
PS: a Franz na to vizáž měl?

Zlatý

nejen věkem ,ale promiň i vizáží nesplňuješ kriteria a být ukrytej to jsi mne rozesmál :D:D

Zlatý

já bych tě bral. Kdybys neměl ten styk, tak bys mohl v poho na odpovědi.cz.. akorát si nejsem jistý, jestli by to bez toho styku bylo dobré ještě pro trochu víc kusů, než nás tady na odpo.

Stříbrný

Domnívám se že nikoli. Jak vyplývá z Ústavy ČR, prezident republiky zastupuje ČR navenek. Těžko by prezidentoval bez účasti.
Mimochodem je ti 42? Pokud ne, nemohl.

Mohl, já bych tě volil..i třikrát, šlo-li by to...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.