Mohl by v budoucnu nějaký študovaný sultán z daleka navštívit ČR a kandidovat na prezidenta a třeba i sesadit Zemana?

Pokud by si zde zařídil státní občanství a naučil se česky a získal velkou oblibu čechů před volbami?

Pak by třeba porazil o chlup nějakého českého soudruha ve volbách?

Odpovědi
zjentek

Mohl, ale ČR stejně není destinace, kde by se vypravil kdokoliv rozumný s úmyslem pomoci provinčním v provinčním Česku.
Důvod- pýcha obyvatelstva. Lidé zde jsou přesvědčeni o kvalitě vlastní úrovně způsobem, kterej zaručeně odradí, ne-li přímo odpudí jakéhokoliv samaritána, kterej by se sem vypravil z civilizace na té skutečné úrovni.
I když na druhou stranu- Okamura to zkusil ;)

dubraro

Hypoteticky by mohl. Ale Zemana by „sesadit“ již nestihl. Jednak proto, že u nás nemáme zavedený proces pro „sesazení“ prezidenta, jednak pro udělení občanství ČR by musel mít nepřetržitý trvalý pobyt po dobu 5 let a to by již byl Zeman na konci případného druhého mandátu.

ivzez

Špatně formulovaná otázka.

Buď půjde o návštěvu (BEZ státní příslušnosti)
nebo o imigranta, který časem příslušnost získá…

Pochybuji, že by se sebestudovanějšímu sultánovi
podařilo získat velkou oblibu Čechů (stačí se podívat
na názory společnosti na imigranty).

Pochybuji i o tom, že by některý sultán stál o kandidaturu
na prezidenta v kterékoliv zemi (snad jen v USA).