Mimozemšťan

Mohl by mi nekdo vysvetlit, jake socialni davky v CR existuji, kdyz nechci pracovat?

Musim byt pracovne nezprostredko­vatelny, nebo je dostanu hned?
Kolik dostanu? bude to doobry kseft?
Budou vyzadovat, abych mel uz neco odpracovano?
Jak to funguje? Jen se ptam…
Doplňuji:
Jednotlivec 3 410
První osoba v domácnosti 3 140
Druhá a další osoba v domácnosti, která není nezaopatřeným dítětem 2 830
Dítě do 6 let 1 740
Dítě od 6 do 15 let 2 140
Dítě od 15 do 26 letx) 2 450

→ → → A najem je pak zaplacen uradem k tomu?

Nejlepší odpověď
dudu

Ač se vždy snažím chovat slušně a nepoužívat vulgarismus, po přečtení tvého příspěvku mě napadá jen tato otázka: "ty dacane jeden, kdo jsi a odkud bereš právo se beztrestně chlubit, že jsi lempl, kterému se nechce pracovat a ještě být za to placen?.
Doplňuji:
Lahny, ty si opravdu nepamatuješ dobu kdy v zájmu tzv. úplnné zaměstnanosti stát předstíral, že svoje lidi platí a oni přestírali, že pracují? V pracovním poměru přece tehdy povinně byla i všechna lůza /a většina z nich s rudou knížkou/, které se nešlo zbavit bez souhlasu odborů a místní stranické organizace.
Ano, tehdy jsi dostal dekret na byt, měl právo na práci, ale také musel kráčet v davu, držet ústa a plnit normy i za armádu lemplů, kteří se dnes hlásí např. mezi tzv. mimozemšťany!

Další odpovědi
dědapetr

Podívej se sem:http://www.mpsv­.cz/cs/3799

anonym

Musíš ale doložit, že nic nemáš.
Já mám auto Š120 a barák a nedostal jsem nic, prý to mám prodat a budu mít z čeho žít.
Sestra se švagrem mají jednu krávu a také jim nic nepřiznali.Také ji mají prodat aby měli z čeho žít.
Někde také chtějí doložit z banky výši Tvého konta (respektive čestné prohlášení, že nemáš nic naspořeno a jsou to schopní jít do banky zkontrolovat).
Ale jak vidím jsi z mladé generace, kterou vychovala tato společnost (Klaus, Kalousek a spol.) a které se nechce dělat.
Za komunistů neexistovaly žádné dávky, každý musel pracovat a kdo nepracoval šel do basy.Jeden z trestů byl také, že se nedostávaly dětské přídavky.

ivzez

To je jednoduché: Ten, kdo nechce pracovat, není podle
zákona o státní sociální podpoře osobou v hmotné nouzi.

V případě lidí, kteří pracovat nechtějí (tzv. dobrovolně nezaměstnaní),
se nevychází z částek, jež uvádíte (z životního minima).

Při výpočtu dávek se vychází z částky existenčního minima
(2.020 Kč na dospělou osobu, nikoliv z částek 3.140 a 2.830).

Částka pro dítě od 15 do 26 let 2.450 platí pouze v případě,
že se dítě studiem připravuje na budoucí povolání.
Pokud by po skončení povinné školní docházky zůstalo doma,
půjde i u něj o existenční minimum 2.020 Kč.

Pokud Vás tato problematika zajímá, doporučuji
zákon o státní sociální podpoře:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/1995-117

Další informace ke státní sociální podpoře
a k pomoci v hmotné nouzi najdete na portálu MPSV:
http://portal­.mpsv.cz/soc

Náklady na bydlení se berou samostatně.
Viz příspěvek na bydlení (portál MPSV):
http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prisp_na_by­dleni

da ny

Kalkulačky:
http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/zivotni-minimum

„Kdo nepracuje, ať nejí?“:
http://www.pe­nize.cz/nezames­tnanost/220086-kdo-nepracuje-at-neji-povinne-zametani-je-odvazny-napad-prinasi-ale-radu-problemu

mosoj

Mně nase… , já na tebe nedávám ani korunu. Ostatní tě ale rádi mít nebudou, ale o to, tobě asi nejde.

band of brot

Co mu nadáváte? Proč se vlastně dneska namáhat v práci, když nás téměř všude v práci vykořisťuje podnikatel, šikanuje nás, vyhrožuje nám, schválně nám platí málo (minimální mzda je výsměch, za kterou se žít nedá) a ničí nám životní úroveň? Kdybych měl jistotu, že mi stát bude platit tolik jako cikánům, tak taky nepracuju. O práci bych začal uvažovat, až se zlepší pracovní podmínky. Ale to bych asi chtěl od našich vykořisťovatelských-otrokářských zaměstnavatelů přílíš…

Mimozemšťan

Mosoj, ja vim, ze byste mimozemstany nejradsi postrileli, ale na nas, co sme byli dlouho na slunci nemate

Mimozemšťan

Demeter (33): „V životě jsem nepracoval, jen si tak debužíruju za peníze z podpory, vymýšlím fintičky na ČEZ, a jestli mi to zatrhnete, bude to rasísmus a Brusel vás bude humanitárně bombardovat!“
Zdroj: http://www.pe­nize.cz/nezames­tnanost/220086

Mimozemšťan

Jde to? Jsem mimozemstan a nevim to.