pedro12

Mobilní apliakce odeslala tajně SMS na portug. číslo. Co s tím?

Mám takový problém. Mám mobilní telefon Vodafone Ultra 6, kde mám nainstalované běžné mobilní aplikace.

Nedávno se mi stal případ, že mě byla odeslána skrytě sms na toto zahraniční telefonní číslo +351 915 692 826.
Okamžitě jsem volání na zahraniční telefonní čísla zablokoval a tím zamezil takovému odesílání.
Zkusil jsem dát do telefonu jinou simkartu a situace se opakovala. ( došlo k odesílání sms )

Chci se prosím zeptat, zda je nějaká možnost zjistit, která mobilní apliakce toto odesílá a co je obsahem takové sms zprávy na portugalské zahraniční číslo?

Test bezpečnostního program ESET proběhl bez jakéhokoliv zjištění.

Předem moc děkuji za odpověď.

Odpovědi
Seznam.cz

Tak. Jestli jsem tady už někomu odpovídal na … antivirové aplikace, nebo radil někomu v práci, tak ones more. Antivir v Linuxu, jako je android, jen zatěžuje procesor. A používáte li, Avast! Eset, jiné atd. nezjistí nic dopředu, než by bylo známo lidem! Takže občas nainstalujte antivir a zkontrolujte všechny soubory a poté odinstalujte. Je zbytečné posílat svá data společnostem a hledět na reklamu. Opravdu. Já nemám problém ani s ‚root‘. Používám jen bránu k internetu, to je firewall bez „root“ a tím já určuji která hra, aplikace se smí připojit na kterou IP adresu. Obvykle stačí povolit jen servery s doménou která má hru na starosti, povoluji google které řádí na portu 443 (https).
Reklamy od amazonaws atd blokuji a jsem spokojen.
Poslední verze androidu nabízí nepovolení přístupu instalované apk zvlášť. Běžný přístup apk bývá čtení a zápis do úložiště, přístup k účtu. Pozor na požadavek vašeho souhlasu a přístup k telefonním kontaktům, odesílání SMS, hovory. Co víc bych měl sdělit? Akorát s mou odpovědí tady dělám šaška. Nebaví mě to.

V nastavení/a­plikace lze najít závadnou apk a tu nahradit za nezávadnou.
Takže ještě jednou, antiviry fungují pro systémy Windows. Linux (android) je bezpečný. Nově instalovaný program aplikace mohou požadovat ale nemusí přístup třeba k fotoaparátu, mikrofonu, jiné k systémovým změnám, jako je zabránění přechodu do spánku. Aplikace která nepotřebuje mikrofon, fotoaparát, nepotřebuje žádat o přístup k tomuto hardware. Jedině v případě škodlivé apk, špehování. SMS vyžaduje škodlivá apk na vytahování peněz, kromě od vývojářů Google. Je tady ještě něco navíc, co jsem zapomněl?
Při instalaci nových apk zaměřit pozornost na množství stáhnutí, potom teprve na hodnocení. Zamyslet se. Aplikace slibuje malování prstem po displeji. Opravdu potřebuje od uživatele přístup ke kontaktům? Je to na uživateli. Ale nezdá se že jsme všichni v tomhle vzdělaní. Vždy se někde šije nová bouda.

#co je obsahem zprávy? Snad aplikace dokáže přečíst značku tel., osazení, jména, instalované aplikace, místo GPS, tel. operátora, hesla, účty; google, FB, emaily, fakt mě to nebaví, kazit si večer takovými úkoly. Odinstalujte a pak proveďte vyčištění pozůstatků apk pomocí Avast! Cleaner. Jisté je, že už se jmenuje jinak, ale to není a nebude můj problém.

Tux

Zadej cislo do Googlu, tam jsem zjistil ze nejste sam s tímto problémem.

Zřejmě nějaká aplikace pochybného původu (tapety, hra, cistic ), co ma právo odesílat SMS a nejedna se

McArthur

Já mám v mobilu v nastavení Androidu „Správa povolení aplikací“, kde vidím, co která aplikace může dělat a zároveň mohu zakazovat přístup k prostředkům mobilu. Tady najdeš aplikace, které mají právo použít odeslat SMS, odeslat MMS a provést hovory. Vše, co nechci, zakazuji. Hry nemají důvod někam volat nebo SMSkovat.

cochee

Seznam.cz: když tě to nebaví a myslíš si, že děláš šaška, tak proč se s odpovědí rozepisuješ pomalu v rozsahu stránky A4? Nechápu, nač si stěžuješ.