kvikal

mladiství a psychologie

stručně a jasně : 1, může si osoba mladší 18-ti let dohodnout schůzku s psychologem ??… 2,musí psycholog o všech závěrech zjištěných během terapie informovat rodiče ?? … 3,může osoba mladší 18-ti let navštěvovat psychologa pro dospělé pokud mu to tak lépe vyhovuje ??? … děkuji za odpovědi

Odpovědi
glorie

Podle toho o co jde a také záleží na psychologovo přístupu. Jestli jseš z Prahy, mohu doporučit pí. Woleskou Dělnická 12, Praha 7, je to jedna z nejlepších psych. v Praze určitě Ti poradí.

Michal

Může si domluvit schůzku i osoba,které není 18 let,pokud má nějaký problém například se cítí sama,nikdo ji nechápe.O některých pouze obecně.Pokud by zjistil závažnou chorobu,nebo její počátky je povinen informovat rodiče.2. To přesně nevím,ale po domluvě asi ano.Připouštím mýlku.Doporučuji zavolat anonymě nějaké krizové centrum a tam se zeptat,jistě by bylo dobré sdělit proč se ptáte,alespoň v náznaku. Hodně štěstí a klidu.

Zdroj: život

speedy111

1 ano může 2ne jen když budete chtit aby jim to řekl ,protože se jim to bojite nebo nechcete říct do očí 3ano myslím že může ,protože psichologů pro mladistvé je velmi málo. jeden velmi dobry psicholog je v krměříži sam za nim chodim a je mi 13