reganama

Místnost,kde je umístěn plynový kotel se používá zároveň jako místnost na spaní.Není to proti předpisům?

Odpovědi
lexx

trochu je…spát v plynové komoře, no nevím…

cochee

Jesti to zakazuje nějaký předpis, nevím, ale já bych tam nespal ani za zlaté prase, to bych šel radši pod širák, kdyby nebyla jiná možnost 😁

isteron

Nie je to dobré. Kotol potrebuje vetranie a prívod vzduchu. V prípade poruchy by boli veľké problémy.

Dochy

nejsem si jist,myslím, že by to nemělo vadit, pokud je zajištěno dostatečné větrání. Většině lidí se to ovšem nebude líbit řekněme… z tradičních důvodů…
Pokud jsem narazil na info o problematice umístění kotlů v interiéru, tak tam řešili zda je možné aby kotel byl v koupelně. Jednak z důvodu že jde o el. zařízení, jednak z důvodů, že vlhkost může působit korozivně na kotel, či kvůli možným problémům z ukládání vlhkého prachu.
Doplňuji:
A ještě: Přestože jsou kotle stále tišší a tišší, přesto tam nějaký hluk je a to také může být problém pro uživatele…

cukrar

Jako že spíte v kotelně? Nebo máte kotelnu v ložnci?
Jaký je to kotel? Vám nevadí ten hluk?
Předpisům to nevadí.

Dochy

Cukrar: Oni ty novější malé plynové kotle moc rámusu nedělaj… Ševelení čerpadla a větráčku a trošičku hukot z plamene… Zvlášť pokud je s nasáváním i odvodem zvenku. Přesto by to některýmlidem vadit mohlo, jiným zas ne… Máme poblíž koleje a rambajs z nočních vlaků je rozhodně horší než náš 15 let starý kotel (jen pro srovnání, kotel máme v koupelně nikoli v ložnici)