Pitras

Minerál nebo klasický kámen?

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jestli to co jsem našel není minerál. Kámen je celý černý a povrch má hladký. Sem tam jdou vidět takové malé dírky ve kterých je písek. Na magnet nereaguje. Kámen byl nalezen u řeky. Když tak můžu dát i nějaké FOTO jestli budete potřebovat. Díky
Doplňuji:
No „minerál“ byl nalezený u řeky mezi Ivančicemi a Oslavany.Jinak dá se ten „buližník“ nějak blíže identifikovat? Díky

Nejlepší odpověď
www

Je to minerál, poněvadž kámen = minerál 😉
Doplňuji:
Pokud je nález ze vhodné oblasti a máš kliku, může to být nějaký buližník.

Další odpovědi
Emefej

Popis je příliš stručný. Černých a hladkých kamenů najdeš u řeky spoustu. Z největší pravděpodobností půjde o obyčejný černě zbarvený křemen.

www

Viz Google, buližníky.

Sarrow

Jo, hoď sem fotku, v dětství jsem docela zajímal o kameny, třeba mě něco napadne :)