Ryu

Měsíční fakturace?

Při dlouhodobé spolupráci s konkrétním klientem, je možné aby mi klient pro kterého pracuji posílal několikrát měsíčně na účet peníze za danou práci a já bych mu potom vždy na konci měsíc vystavil jednu „celkovou“ fakturu? Jsem OSVČ a šlo by o dlouhodobou autorskou práci za dílo.

Odpovědi
Stingo

Tak mu posílejte zálohové faktury a na konci měsíce pošlete vyúčtovací fakturu. Jestli jste plátce DPH, tak by se k zálohové platbě měl do 15 dnů vystavit daňový doklad.

mosoj

Ne. Musíš vystavovat zálohové faktury. Vydávat peníze bez dokladů může dnes jedině blázen.