Mentor-co si o tomto člověku myslíte?

Nejlepší odpověď
anonym

Take jsem nevedela …
nasla jsem : Kdo je mentor?
Kazdy z nas potkal nekdy nekoho, s kym jsme si dobre rozumeli, s kym jsme se dobre citili a kdo se pro
nas stal dulezitym. Mohl to byt treba ucitel, pritel nebo clen rodiny. Takovou osobu nazyvame mentor.
Osobu, ktera dostane pomoc od mentora, muzeme nazvat mentee. Mentor s menteem diskutuje,
posloucha ho a vytvari prostor k refleksi tim, ze poklada ty spravne otazky. Mentor a mentee jsou v
rozmluve plnocennymi partnery. Jak mentor, tak mentee se ve vzajemnem dialogu mohou poucit a
obohatit. Jsou to ale potreby menteeho, ktere urcuji prubeh rozhovoru.

A kdyz to ctu , tak me napada , ze ja sama sobe jsem si nejlepsim mentorem. Nikdo nikdy nemuze videt " dovnitr " me.
Pocity se nekdy tezko popisuji slovy. Ty se vetsinou citi …
ale nemam nic proti.

  • iv-

Další odpovědi
annas

Zajímá-li vás, jak toto slovo vzniklo, kopíruji odpověď.

Podle Homéra svěřil Odyseus, když odcházel do Trojské války, celý svůj domov jednomu starému příteli, aby radil, učil a vychovával jeho syna Telemacha. Cílem bylo pomoci mu k vlastní zodpovědnosti za jeho život tak, aby dosáhl nejvyšší slávy. Ten přítel se jmenoval Mentor. V té době se slovo „mentor“ stalo synonymem důvěrného rádce, přítele, učitele a zkušené a moudré osoby.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-puvod-a-vyznam-slovo-mentor-potrebujeme-mentora-a-mentoring
Doplňuji:
Dnes e význam posunul. Mentor = poučovatel, karatel, mravokárce.
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/men­tor

Drap

Myslím si, že dobrý mentor je nenahraditelný a ohromě rozvíjí osobnost.

led

Slovník cudzích slov:
mentor
Význam:

poučovatel, karatel, mravokárce

V spoločnosti je potrebný aj takýto „strážca poriadku a morálky“.

Ale pokiaľ hovoríte o jednom z našich uživateľov, ktorý vo svojich príspevkoch často poučuje, kára… Aj tu je to potrebné, aj keď to je mnohým nepríjemné.
Kým neuvediete konkrétne meno, nebudem komentovať.

terry

Nic. Nevím o koho jde.