Mění se převařením, či ohřátím vody její pH?

Odpovědi
Lamalam

Ne, u chemicky naprosto čisté vody nemá teplota vliv na hodnotu pH. Zahříváním sice dochází k autoionizaci, kdy se zvyšuje koncentrace iontů OH-, ale stejnou měrou se zvyšuje také koncentrace iontůH3O+, takže výsledné pH vody se nezmění.
U vody ne zcela čisté může varem dojít k odstranění přechodné tvrdosti, to se projeví mj. i změnou pH.

Klaproth

U čisté nikoliv.

anonym

Samozřejmě – především když se nejedná o destilát. (Odstraní se tak kyselé složky atp.)