ten který je

Měla tato událost vliv na naše zdraví?

V předvečer havárie v Černobylu.Pa­matujete?

http://www.ir­sn.fr/FR/popup/Pa­ges/tchernobyl_vi­deo_nuage.aspx

Nejlepší odpověď
annas

Uvedl jste odkaz na neblahé výroči jaderné havárie, která se stala 26. dubna 1986 v 1 hodinu 23 minut. na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu).

Dnes ji připomínají v oblasti Černobylu černé obrázky v bytech i na domech – symbol atomového výbuchu. Ten způsobil, že z lidí zůstanou jen stíny…

http://www.no­dium.com/wp-content/img/ar­ticle/332.jpg

Vzpomínám si, že jsme šly s kolegyní na oběď. Obě jsme si shodly na tom, že nám není dobře, divný pocit – jako by viselo něco ve vzduchu… Možnou příčinu jsme si uvědomily až později … Jejímu manželovi se urychlilo rakovinové bujení – prohlásili lékaři,. Mnozí z nich přestali používat rentgen, který by u některých jedinců mohl zhoršit zdravotní stav … .. Zvýšil se i počet samovolných potratů…

Zpráva o nehodě přišla ze Sovětského svazu asi s dvoudenním zpožděním. Švédové začali totiž vyšetřovat, odkud pochází zvýšená radioaktivita naměřená na jejich území.

Dále si vzpomínám, že se v médiích objevila informace, že k havárii došlo, ale nejde opravdu o žádnou katastrofu, o nic závažného …Na důkaz toho proběhly májové oslavy a mám dojem, že se odstaroval i Závod míru..

Později se sice objevila zpráva, že i u nás byla naměřená zvýšená radioaktivita, ale stále se trvalo na tom, že stačí jen omývat ovoce a zeleninu. … Pravdu nikdo nepřiznal …

Jaké jsou stále následky výbuchu, se dočteme ze statistik …

Další odpovědi
mosoj

Zcela určitě.Existují i statistiky zvýšení počtu nádorových onemocnění souvisejících s touto havárií.

fcoop

Samozřejmě. Soudruzi seděli tenkrát v krytech,měli na sobě šik oblečky – model „atombordel“ a nic netušící lidé pobíhali venku.
Ale vše zlé je k něčemu dobré – výborně se hledaly houby,a to i v noci.Svítily jako žárovky.

anonym

Spolužák rok poté zemřel na nádor v hlavě, měl metastázy i na prstu. Mě padaly vlasy nebylo mě to divné.

briketka10

mě bylo 21 a potom byl májový průvod, houpačky
nikdo tomu nevěnoval pozornost, jakoby se nic
nestalo .. mlčelo se o tom :(
jako o všem..
Doplňuji:
tento mráček jsem tu dávala minulý rok..
a dodávala, že mám dokument, jak se
dováží dodnes z Polska ozářené dřevo
na dětský nábytek a mulčovací kůra ke
stromkům ..ale to dřevo nejen, že je jen
z Polských pil putuje i do Německa do
Dánska a různě zpátky a nikdo nezná jeho
původ !!

patmull

Znám jednoho myslivce, který přišel kvůli tomu o všechny vlasy a doteď mu na hlavě nenarostl ani chloupek.

briketka10

já si také myslím, že moje velké zdravotní potíže
zavinil Černobyl, začaly v roce 1987, jak už jsem
psala anémie, motání hlavy, nádor na mozku, ale
ten zjistili pozdě už se nedal operovat v roce 99
takový tu máme doktory a MRI jsme měli !! pro mě
mladou holku asi nebyla vhodná ?!

na Ukrajině tam měla tenkrát spousta lidí
nedostatek jódu, jestli se nepletu a velké příšerné
boule pod krkem, problémy se štítnou žlázou..
znetvořená celá těla a ty dětičky bylo mě jich moc líto
jako při každé katastrofě raději se nedívat :(

anonym

v tom roce byl velký výskyt hub

ten který je

Na to poukazoval Waldemar Matuška a potom měl problémy.:-)