LenkaOJUILKO

Měla bych otázku ohledně toho, jak zhubnout.

Dobrý den, měla bych otázku ohledně toho, jak zhubnout. Je mi 14 let, vážím 80 kg a měřím 165cm. Chtěla bych zhubnout alespoň na 65kg. Potřebovala bych radu, jak mám v tomto věku zhubnout, aniž bych musela navštívit doktora. Děkuji za odpověď! :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Proč se bojíš doktora? Co když je tvá nadváha způsobena právě nějakými zdravotními příčinami? Takhle na dálku se dá poradit jediné: méně jíst a více se hýbat.

Další odpovědi
McArthur

Pokud jsi zdravá, určitě začni chodit. Vyměř si trasu do školy a ze školy, případně další trasy a snaž se je ujít každý den pěšky. Ideálně 10 km za den. To číslo vypadá divoce, ale dá se to naprosto v pohodě uťapat.

Potom si uprav jídelníček. Základem je snídaně. Dej si to, co máš ráda. Čaj, kakao, vodu, chléb, jogurt, koblížek, buchtu, přikousni si tabulku čokolády, dej si ovoce.

Ke svačině si dej zase něco, ale proti snídani trochu uber. Už si nedávej buchty, koblížky apod.

Oběd si dej tak, jak máš ráda. Vynech tlusté maso i to, co je sice zdravé, ale možná Ti to nedělá dobře, např. máš prdíky, bolení břicha apod.

Po obědě svačinka. Dej si něco dobrého. Pokud jsi si ke snídani nedala čokoládu, dopřej si ji. Než ji rozbalíš, tak se podívej, že je to opravdu čokoláda a ne čokoládová pochoutka.

Večeře bude zase o něco menší, než-li svačina. Neupírej si ji, ale dej si ji nejpozději 2 hodiny před tím, než půjdeš spát. A spát půjdeš brzy. Jít spát ve 21:30 h je poslední možný termín. Spinkej sladce, protože spánek Ti pomáhá.

O víkendu přidej trochu sportu. Sedni na kolo, jdi si zaplavat, nebo se proběhni. Nemusíš dělat rekordy, stačí vše rekreačně.

U jídla si vybírej to přirozenější. Na jogurtu se nedívej na tuky, ale na škroby a umělá sladidla. Škrob a sladidlo by tam být nemělo. Ideální je si dát bílý jogurt a do něj domácí džem. Ve složení hledej i obsah soli. Čím ji je méně, tím lépe. Nauč se, že jídlo, které máš před sebou, se nesolí. Už při vaření do něj kuchař dal tolik soli, kolik bylo třeba. Vynech smažená jídla (řízky si dej max. 1 týdně, lívance, bramboráky apod. vynech úplně). Ve sladkostech si dej pozor na rostlinné tuky. Není to nic dobrého. Rostlinné tuky se vyskytují i v náhražkách za máslo (Rama apod.). Dej si máslo (mléčný tuk) a ne náhražku.

U nápojů vynech limonády. Značkám jako je Coca-Cola, Pepsi Cola aj. cola, různě nabarvené limči a energetické nápoje budiž tím, co nechceš ani vidět.

Jinak řečeno, funguj normálně a přemýšlej nad tím, co jíš a piješ. Přírodní produkty nezpůsobují tloustnutí, to způsobuje málo pohybu a umělé náhražky v potravinách, které Tě nutí jíst více, než bys chtěla.

marci1

Ze svého jídelníčku vyřaď sladkosti, živočišné tuky, jez převážně libové maso a zeleninu. Porce JJP /jez jenom polovinu/ a hlavně se hýbat, cvičit, plavat, jezdit na kole ap. A půjde to, uvidíš ! 🙂

gecco

Podobných dotazů jsou tu stovky – tak si je projdi…
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=hubnout
___
K doktorovi (pokud jsi zdravá) naprosto nemusíš – musíš se začít hejbat (a hejbat a hejbat…), takže nejlíp uděláš když se poradíš se slušným tělocvikářem nebo sportovním trenérem (nebo trenérem ve fitku)…
😉

JájsemRaibek

Měla bych otázku ohledně toho, jak zhubnout. Bohužel žádnou otázku nevidím, tudíž nemohu poradit.