Měla by se foukací harmonika po každém hraní umýt vodou, nebo jen pokud se půjčuje někomu dalšímu?

Umýt z hlediska hygieny. Např si myslím, že to bude ideální na tvorbu aftů.

Nejlepší odpověď
annas

„Foukačka je živý tvor, který vám bude vracet to, jak se k ní chováte. Kromě toho, že foukačku chodíte pravidelně venčit do hospody, zaslouží si také, abyste ji občas dopřáli koupel a prohlídku, případně léčbu. Pozor, foukačka je docela mstivá – pokud péči zanedbáte, vrátí vám to ve chvíli, kdy to budete nejméně čekat, pokud možno při sólovém vystoupení… Abyste tomu mohli předejít, připravil jsem pro vás pár následujících pravidel ve formě "Desatera“ řádného foukačkáře". Pokud vás zásady Desatera pro údržbu zaujaly, prozkoumejte podrobnosti o jednotlivých bodech.
..1. Nepůjčíš!?
…2. Futrál sobě pořídíš!?
…3. Nepojíš!?
…4. Vyklepeš!?
…5. Vysušíš!?
…6. Vykoupeš ?
…7. Prověříš ?
…8. Doladíš ?
…9. Opravovati budeš až do skonání věků!?
…10. Na odborníka včas se obrátíš!? atd."
http://www.ha­af.cz/view.php?cis­loclanku=2007060405

Jaký je postup při koupání foukačky, opět napoví odkaz
http://www.ha­af.cz/view.php?cis­loclanku=2007060407