bolak

Měl bych nějakou šanci získat orgán zpět?

Kdybych někomu z rodiny daroval třeba plíci nebo ledvinu, a on by pak umřel (z jiné příčiny), mohl bych nějak požádat o navrácení mé ledviny zpět – „domů“? Prostě aby mu ji doktoři vyndali a naoperovali ji nazpět mě, na původní místo?

redy, gecco: Jde o to že já nemyslím případ, kdy já mně by odcházela ta druhá ledvina a potřeboval bych transplantaci, já myslím pokud bych byl zcela zdráv, ale chtěl mít zpět „svoji“ ledvinu, která by byla v pořádku, a chtěl bych mít (pro případ že by se něco stalo) zase dvě.

Nebo 2. případ co mě zajímá, co by bylo, pokud já bych někomu daroval svoji ledvinu, ale jeho tělo by ho odmítalo, tak jestli by bylo možné mi ho přišít zpátky.

Nebo za 3., jestli by bylo možné dát do smlouvy při darování, že by mi ji vrátil pokud by se mi něco stalo s tou druhou, zdravou ledvinou, případně pokud by se jemu našel (mrtvý) dárce, tak že ledvina kterou jsem mu daroval by se vrátila mně a jemu by se dala tahle z mrtvoly.

Nejlepší odpověď
redy

Asi si čet jak se manželé rozvádí a manžel chce zpět ledvinu,kterou ji dal,když byli manželé.Paradox.
V tvojim případě by to jít mohlo,kdybys byl čekatel na operaci.Ale nemyslím že by tě informovali.Přiďte si pro ledvinu majitel je po smrti…

Další odpovědi
gecco

Ano – pokud by

  1. byl orgán schopen transplantace
  2. tys byl schopen transplantace
  3. zaplatil sis tu retransplantaci (a nebo pro ni měl zdravotní indikaci)

___
Hodláš se rozpůjčovat?
😉
_____________­__________________
K Doplnění:

  1. píšu, že pokud bys neměl zdravotní důvod, musel by sis (re)transplantaci (vyšetření, ošetření…) zaplatit
  2. „jeho tělo by ho odmítalo“ – pokud tělo transplantát „odmítne“ (a přežije to), je orgán organismem zničen – nebylo by co retransplantovat
  3. obávám se, že takovou smlouvu by nebylo možné uzavřít (resp. byla by – případně, neplatná – pro rozpor se zákonem) – neznám ale zákony, jimiž se transplantace řídí, takže §/y ti neřeknu

😉

zjentek

tak tam by bylo rozhodující, kdy by obdarovanej umřel ..asi by to šlo, i kdyby umřel relativně brzy ..ale chtěl bys vlastně třeba za čtyři roky po operaci zpět orgán opotřebovanej způsobem, kterej by ho devastoval tak, jak ty bys to dokázal cirka za dvacet let běžnýho nošení?