jirka F

Měl by si člověk za svou pravdou stát? A v kterých situacích?

Podle mě by měl ale v některých situacícgh zase ne aby nedostal facku. Jak to vidíte vy?

Odpovědi
Drap

A jak víš, že to tvé je pravda?

led

Nie, môže si aj sadnúť. Ak je človek presvedčený o svojej pravde, verí v ňu, mal by sa jej držať.

Kepler

Pravda je pojem relativní, neexistuje absolutní pravda, tedy alespoň ne v mezilidských vztazích. Tedy je třeba zamyslet se:

  1. Mám skutečně pravdu?
  2. Stojí to za ten kopanec? Jak řekl Werich: kopanec je mezinárodně uznávaná valuta za pravdu.

Disraeli

♫Musíš za svou pravdou stát.
Už víš, kolik co stojí, už víš, co bys rád měl
Už ocenil jsi kompromis a párkrát zapomněl.
Že máš
Za svou pravdou stát.
Že máš
Za svou pravdou stát.♫

Rokio

Ano, pokud je křivě obviněn z trestného činu. Dvojnásob to platí u těžkého zločinu. Tehdy má bojovat jako lev a stát si zatím, že to neudělal.