zjentek

Měl by každý prodej mít i dobrý důvod?

A domníváte se, že jednou v budoucnu další generace mentálně dospějí natolik, že na formuli „prodej za účelem zisku“ budou nahlížet přinejmenším pohoršeně?

Odpovědi
Drap

V takovém případě by nikdo nic nikomu neprodával. Proč by to dělal?

Ametyst

Další generace už budou žít v socialismu a záviset na státu. Kapitalismus se svobodou a volným trhem jde do kopru, a není vůle ho zachraňovat. I mamutí prosperující firmy jdou žebrat peníze od vlád, a vydírat je hrozbou propouštění zaměstnanců. Zisky do kapes, ale ztráty na hrb daňovým poplatníkům. Někteří ekonomové tento současný systém nazývají “ korporátní fašismus” , rentiérský kapitalismus, a podobně.