escibe

Nevíte, jaká je u OA Ford maximální povolená váha nákladu včetně posádky?

Jaká je prosím povolená maximální váha včetně posádky dle TP viz foto? Nějak se v těch číslech nevyznám. Děkuji

Původní neotázka
Maximální povolená váha nákladu včetně posádky Ford

Nejlepší odpověď
mvk

Největší hmotnost (F.1) přípustná znamená mimo veřejnou komunikaci.
Největší hmotnost (F.2) povolená znamená na veřejné komunikaci.
V tomto případě jsou obě stejné 2315 kg.
Provozní hmotnost (G.) znamená vozidlo připravené k jízdě bez lidí a nákladu, ale s plnými nádržemi a povinnou výbavou A S ŘIDIČEM O HMOTNOSTI 75 KG. Odečtením vyjde, že se do auta, ve kterém sedí řidič, dá naložit ještě 707 kg lidí a nákladu.

Další odpovědi
cochee

To je ta první resp. druhá hmotnost (jak vidíš, jsou stejné). Je to max. možná hmotnost celého auta, tj včetně posádky, nákladu a provozních kapalin, avšak bez přívěsného vozidla. Hmotnost provozní udává hmotnost vozu bez lidí a nákladu, ale s kapalinami (chladicí, palivo, brzdová atd.) a také s výstrojí (tj např. rezerva, nářadí – hever, klíč). Hmotnost soupravy je jasná, je hmotností auta včetně přívěsného vozidla, s tím, že samozřejmě přívěs se musí vejít do té kolonky výše Povolená hmotnost přívěsu bržděného/nebrždě­ného. Pokud se využije naplno povolená hmotnost přívěsu, nemůže být auto na své povolené hmotnosti – alespoň v tomto konkrétním případě, protože zde rozdíl hmotnosti soupravy a hmotnosti bržděného přívěsu je menší než povolená hmotnost.