shimik

máte zkušenosti se společnostmi na dotace?

Vlastním malý podnik a dozvěděla jsem se, že lze získat docela slušné dotace na podnikání z EU. Je prý ale těžké napsat žádost tak, aby byla přijata. Existují na podaní dotace specializované společnosti. Našla jsem tuto – http://www.do­tacnisluzby.cz/. Potřebuji dotaci na provozovnu. Máte s tím někdo zkušenosti? Mám vyhazovat prachy za toho odborníka? Díky

Odpovědi
Drap

Kdysi jsem s několika podobnými firmami jednal. Nakonec jsme vybrali firmu, která uzavčela smlouvu s tím, že dostane jisté procento ze smlouvy pouze v tom případě že se podaří dotaci zajistit a bude realizována. Toto řešení se mi zdálo solidní a výhodné pro obě strany.

venkovan

Mám pocit, že okolo psaní projektů je víc humbuku než pravdy, že to normální člověk nenapíše. ve své podstatě je to zpravidla vyplňování kolonek podle předem daných otázek.
Co je ale důležité, naučit se několik důležitých slovíček, které posuzovatel v projektu rád čte.
Další otázkou je, zda už dotační programy nejsou se zpracovateli projektů provázány, a potom je tam ten problém, že se projekt pozitivně nevyhodnotí.
Stáhni si příslušné formuláře k danému programu a podívej se, zda tonapíšeš či ne. Pokud vše připravíš v dostatečném předstihu před uzávěrkou výzvy, lze se domluvit s úředníky aby ti projekt prohlédli.

lindicka4478

My jsme na firmě zkoušeli využít dotace na tepelná čerpadla a moc jsme teda nepochodili. Potom jsme koukali na https://master­therm.cz/tepel­ne-cerpadlo/dotace/ a došlo nám, že jsme udělali chybu ve formuláři, který se odevzdává na finančák. My jsme prostě hlavy děravé, to se ani jinak nazvat nedá. Mohli jsme ušetřit a platili přitom pokutu sto tisíc…