Avatar uživatele
tituly

Máte zkušenosti s darováním krevní plazmy? Odebírá se už při první návštěvě nebo se pár dní čeká?

Pro prvodráce je napsáno, že první vyplní dotazník, pak bude lékařská prohlídka, kde se odebere i vzorek krve pro rozbor a pak odběr plazmy. Ale nepíšou, zda je ten rozbor krve okamžitý nebo se čeká pár dnů.

Zde to působí jako by odběr plazmy byl okamžitý, hned po lékařském vyšetření (zde bych chtěl jít):
https://plazma­.plus/jak-probiha-odber-plazmy/

Ale zde v jiném odběrovém centru je psáno, že se čeká 7 až 9 dní na výsledky rozboru krve, než se může darovat plazma: https://www.ca­raplasma.cz/jak-probiha-odber

Tak je možné, že se odebírá plazma hned při první návštěvě?
Do města musím dojíždět, takže se mi neche tam jet jen na odběr krve a pak za pár dní znova. Raději bych byl, kdyby se to vyřídilo najednou.

Zajímavá 0 před 23 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Ano, mám.

Musíš splnit zdravotní požadavky. Pokud je nesplníš, nedojde ani k odběru.

Já jsem na darování krevních složek několikrát byl, ale pokaždé mě odmítli, protože beru léky, které mi dárcoství znemožňují.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Zkušenosti se mohou lišit v závislosti na různých faktorech jako například konkrétním odběrovém místu. Ve většině případů se při první návštěvě provede předběžná lékařská prohlídka, která zahrnuje odběr vzorku krve pro analýzu. V některých případech se odebere plazma hned po lékařském vyšetření, pokud jsou výsledky dobře a dárcem se může stát.

V některých odběrových centrech mohou výsledky rozboru krve trvat několik dní, takže můžete být požádáni o návrat zpět v určeném čase.

Doporučujeme se předem informovat přímo v odběrovém centru, kde plánujete darovat plazmu. Mohou vám poskytnout nejnovější a nejrelevantnější informace včetně toho, zda se odebírá plazma při první návštěvě nebo zda je třeba čekat na výsledky krevního testu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Zeptej se přímo ve výkupně plazmy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tituly

@Emefej,
Píšu, že se mi tam nechce zbytečně jezdit. Ptoto se ptám někoho, kdo by s tím případně už mohl mít zkušenost.

Avatar uživatele
Emefej

Tak tam zatelefonuj!

Avatar uživatele
tituly

Mě fakt jebne! Tady se na něco zeptat… „Fakt díky“. 😐
Zkátka když neznáš odpověď, tak neodpovídej.

Avatar uživatele
Pepa25

To snad není možné! To je fakt takový problém pochopit, že každé odběrové středisko má jiné podmínky, podle toho, jak mají dostupné laboratoře na vyšetření vzorku?

Nový příspěvek