michalds

Máte zkušenosti s čističkou vzduchu?

Máte někdo zkušenosti s pračkou (čističkou) vzduchu? Může to být účinné pro někoho, kdo bydlí u frekventované silnice, na snižování prašnosti?

Nejlepší odpověď
elkon

Máme doma dvě Ionic Care. Čistí a ionizují vzduch. Žádný problém, nepatrná spotřeba a není tam nic co by se mohlo porouchat. Lamely se očistí až když se ohlásí kontrolkou.

Další odpovědi
klob1

Nemám, ale jen to, že jak to vidím, dost lidí to vyhazuje na ulici. Otázka proč?

Kepler

Prašnost to nějakou měrou odstraňuje, ale při větrání se dodává další. Vhodná je snad pro alergiky a majitele domácích mazlíčků. Zkušenost mám jen s ionizátorem bez filtrace. Přestal fungovat ani ne během měsíce.

nyjono

Osobní ne, zatím je v plánupo dokončení oprav.
Několik mých známých ji mají, různé značky, a chválí si.
Co se týče prašnosti u rušné cesty, nejlépe asi větrav večer a v noci.
Záleží na typu čističky. Určitě pomůže, ale některá jen velmi málo, jiná víc.
Počítej ale s tím, že by měla běžet pořád, nebo skoro pořád.
Takže záleží i na hlučnosti. Měla by být téměř neslyšitelná.

mosoj

V pohodě. Základem je filtrace a filtrovat bude každá. Zde není co pokazit. Také ji chci koupit. Mám doma tři kočky!! Ionizátor nechci. Nevím proč bych si měl doma vyrábět zdraví škodlivý ozón!! Při koupi mrkni na spotřebu elektriky. V dnešní době je to velmi důležitý údaj.

nyjono

klob1, ještě se mi nestalo vidět vyhozenou čističku vzduchu.

klob1

Dodávám, kdyby to byl kus, jednou. Tak člověka nenapadne, proč by to někdo vyhazoval. Řeknu si, asi se stane, ale tolik kusů? Nebylo to najednou vyhozené, ale různě.

klob1

To já je už viděl mnohokrát vyhozené venku. Tak je třeba u vás nikdo nepoužívá, tak je nevyhazuje. No, divil jsem se, že proč to lidé koupí a pak vyhazují. Kdyby jen jednu, ale už takových min. 14ks viděl různě na sešrotování. Nevypadali, že by měli být nějak poničené, pohledem jak nové, ale lidé je dali k místu, co je pro věci na šrotaci.