modnar

Máte zkušenosti s brigádami pro studenty v zahraničí bez jakékoliv praxe?

A zda je dobrý nápad jít do toho sám. Co jsem našel, většinou nabízené brigády trvají 3+ měsíce, já bych preferoval 2 (letní prázdniny).

Nejlepší odpověď
ivzez

Chybějící praxe nemusí být vždycky na překážku,
každý přece musí někde nějak začít.

Horší by byla nesamostatnost (zařizovat si práci prostřednictvím
některé agentury). Najděte si zahraniční pracovní portály, vyberte
několik nabídek a oslovte přímé zaměstnavatele.

Začněte na webu EURES, kde najdete informace o životě
a pracovních podmínkách v jednotlivých zemích EU, bývají
tam i odkazy na úřady práce a pracovní inzertní portály.

A nezapomeňte si zjistit, jak na zdravotní pojištění v případě
(i krátkodobé) práce v zemích EU nebo v jiné zemi.