bolak

Máte v televizi dnes lepší obraz, než byl v dobách analogu?

Já jsem přecházel na settopbox někdy před 7 lety, a hned po 1. zapnutí nové televize mi připadalo, že je to takové „čtverečkovaté“ nebo rozmazané či tak, ale dřívější CRT TV měla uhlopříčku asi 45 cm a nová televize ji měla dvojnásobnou, tak nevím jestli to třeba není tím. Je tohle normální a nebo jsem opět „výjimečný“?

A vy co vám připadá že máte horší obraz na digitálu než před tím na analogu, co máte za kabelovku? Máte všichni UPC?

Nejlepší odpověď
briketka10

Mám určitě lepší obraz než v dřívější 53 úhl. TV
nyní mám 102 úhl. a nový HD set-top box a satelit
pro příjem ze dvou monobloků.
Satelit jsem měla dávno, ale teď při přechodu na ten
digitál jsem byla nucena si koupit nový set-top box pro
příjem vícero programů ( platím si Mini balíček )
Obraz byl bezvadný i při tom starém 😁

Další odpovědi
anonym

Určitě mají lepší obraz, ale záleží na i signálu, tedy pokud jde o pozemní anténu.

anonym

když je kvalitní signál, kvalitní přijímač, tak musí být kvalitní obraz. dobře je to vidět na DEMO snímkách v obchodech s televizemi. HD snímek v max.rozlišení, obraz jak vymalovanej. doma se zapne televize z antény a člověk hledá tu krásu. pak přijde na řadu signál třeba z BD a vida, super obraz.

jinak sám využívám služeb IPTV, programy HD, 3D smart televize HD 50", BD přehrávač.

anonym

Ano mám a ještě některý programy v Hd ,to je potom obraz.

pucipuci

Bolaku,jsem na tom stejně.Sice obrazovku jako kráva,ale vidím každý pór na nose herců a to se mi nelíbí. A zrovna včera byla Pyšná princezna a já si doslova vychutnával barvy. Vše bylo 10× barevnější a dívatelnější.

alexandra

Já mám taky takový pocit,že jsem měla lepší obraz.Ale to bylo proto,že byla TV menší.Mám UPC a obraz mám strašný,Hezký obraz mám jenom,když si pouštím originální filmy na DVD,nebo mám něco stáhnuté v HD. Ale v televizi i vysílání v HD mám nějaké rozmazané.Tak ne­vím…

Mimozemšťan

Na dnšní obrazovce běžej líp písmena než na tý starý, tam byly rozmazaný.

bolak

Tak jsem zjistil zajímavou věc, ten obraz je takhle markantně rozmazaný jenom při fotbale..

Čím to? Nevím, ti hráči asi běhají tak rychle, že prostě rozmažou obraz.

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/mar­kantni

bolak

A myslíte že by mohl být takhle špatný obraz i třeba špatným set-top-boxem? Protože já mám normální kabelovku od UPC.

anonym

Barbakane já mám nadzemní anténu.

anonym

Jugare, i tomu nerozumíš… : http://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/informa­ce/dvb-t/anteny.html