Filip84

Máte také nějaké aktuality ze světa zvířat?

Ve městech se budou chovat kury.

Kury se budou chovat také ve městech, a to za příčinou „raketově stoupající cenou vajec“. V článku se dozvíte, že ku kurnému chovu nepotřebujete ouřední přivolení, a to dokonce ani v obci Hlavní město Praha, ale že ku stavbě zděného kurníku potřebujete stavební povolení. V článku jsou, také, další moudré rady, jako že kury je potřeba také krmit:

https://www.nas­dum.eu/domaci-chov-slepic-je-stale-popularnejsi-i-ve-mestech-jak-na-nej/

Mravenec: budeš chovat kury na Letné? A postavíš jim šalovaný kurník?

Lesní muž v ÚLDR měl být málem roztrhán vlky.

Napadení lesního muže a jeho psa vlky se mělo stát v obci Sebastieberg / Hora Svatého Šebestiána, okres Chomutov, Ústecká lidově demokratická republika. Jeden vlk měl lesního muže i kousnout:

https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-zautocil-vlk-na-cloveka-incident-z-krusnych-hor-proveri-i-policie-40425850

Zatím se však zdá, že lesního muže, a jeho psa, nenapadli vlci, ale že lesní muž je buďto lhář, nebo pacient s hlavou:

https://www.id­nes.cz/usti/zpra­vy/krusne-hory-vlk-utok-smecka-aopk-ohledani-mista.A230315_150­942_usti-zpravy_grr

Buď jak buď, popularita vlků v ÚLDR tím utrpěla značné úhony:

https://www.de­nik.cz/z_domo­va/vlci-utoky-cesko-sasko-20220112.html

Ministr lesů ÚLDR varuje: vlci mohou vážně škodit vám i lidem ve vašem okolí!

Zebra pokousala seniora, zástupce sheriffa zebru zastřelil.

V Circleville, Pickaway County, State of Ohio, zebra pokousala, dne 14. března 2023 v 5:30 PM, seniora. Senior vytočil na placatém přístroji linku 911 a žádal vrtulník, národní gardu, námořnictvo a SWAT Team, ale protože na místo se dalo dojet pickupem, přijel zástupce sheriffa a zebru zastřelil:

https://www.nbcnew­s.com/news/us-news/ohio-zebra-attack-farm-rcna74911

Proto, pojedete-li v dohledné době do státu Ohio, dbejte zvýšené opatrnosti před vražednými zebrami!

Zákožka svrabová novým domácím mazlíčkem v celém mocnářství.

Kromě rozšiřování kurného chovu do měst a autonomní separatistické republiky Hlavní město Praha se rozšiřuje zájmový chov dalšího zvířete: zákožky svrabové.

K chovu zákožky svrabové není potřebné úřední přivolení. Zákožka svrabová nepřebývá v kurnících, proto není ani potřebné zdít, a tedy k chovu zákožky svrabové není potřebné stavební povolení. Zákožka svrabová je velmi věrný mazlíček, podle všeho se zdá, že věrnější, než pes, a dokonce se vás bude držet pevněji, než klíšť obecný, nebo kloš jelenní:

https://www.de­nik.cz/zdravi/svrab-priznaky.html

Chov zákožky svrabové je u nás nejrozšířenější v Moravskoslezském kraji. V případě, že by se u vás zákožka svrabová ubytovala, a vy byste s tím nebyli poněkud spokojeni, konsultujte tuto skutečnost se svým praktickým lékařem, protože psychiatr vám s tím nepomůže.

Máte také nějaký poučný příběh ze světa zvířat, o kterém by mělo být obecenstvo spraveno? Případně, chtěli-li byste aktuality z jiného oboru, napište to do diskuse, nebo v příspěvku.

Nejlepší odpověď
cappuccino

Asi pred 6ti lety jsem byla sokovana, kdyz mi jeden manzelsky par z Prahy oznamil, ze si na vikend s sebou vozi dve slepice, aby byly na cerstvem vzduchu!! Pritom v Praze mely zahradu.
To clovek nevymysli!!
Ale pockej, cim drazsi budou vajicka, tim vic budou lide silet. V Anglii uz pletou zenske pro slepice svetry!!

Další odpovědi
aliendrone

Víš, já se často směji tragickým věcem. Jenže tohle není žádný brutus černý humor, který mám TAK rád, ale spíše mi to přijde jako ZLÝ SEN!

Zvláště s tím svrabem jsem úpo hin, protože (nejen) tyhle brebery mě SILNĚ odpuzují A s ohlede!m na zběsilý nárůst počtu bezďáků, který jsem ´(díky havloidní prosperitě) v Práglu zaznamenal… Inu raději bych šel pěšky [když ne jinak] přes celou Prahu v zimě, než bych vlezl do noční tramvaje!! Už se vlastně i docela TĚŠÍM, až to se mnou definitivně sekne. A slepice… nehostí náhodou čmelíky (nebojaxetentononc jmenuji)? 😮

I já jsem zaznamenal podobné výrony chytrosti v médiích, ale CO nadělám. Kdoví? Možná předělám garáž na chlívek pro pašíky, alespoň budu mít OPRAVDEOVÉ MASO a sádlo na jeho opečení (místo řepkového oleje s přídavkem 20 % palmového). 😉 😁

Neboj NIC, Pepa25 jistě pošle návod na zřízení a provozování EKOfarmy v panelákové dvojgarsonce, protože PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZILA! Aď žyje demográcyjé!!! 🙂

marci1

Nejhorší na tom je ten svrab. V tramvaji, obchodě nebo divadle vlka ani zebru asi nepotkám, ale tyto mini potvůrky možná ano. 🙂

Mravenec

Ne, sotva se uživím a postarám o sebe, natož o párek kurů. 😂😂

cappuccino

Oznameni: Je jaro!! Po kuchyni mi pochodovali dva mravenci!!

Filip84

marci: Zákožku svrabovou nechytneš v MHD, ba ani třeba v dálkovém vlaku, ve kterém strávíš, co já vím, deset hodin. A zklamu Tě, ani ruky podáním. To ne, zákožku chytneš z delšího kontaktu s nakaženým, nebo z jeho prádla.

Nejhorší jsou ubytovny, jo, kde ta zákožka může přežít, jednak, v matracích, ale hlavně na povlečení či ručnících. Jí není problém zlikvidovat, ona Sicher nepřežije přežehlení žehličkou nad 60°C, nebo vyprání pracím cyklem na 60°C a vyšším. Třetí možností je, buďto kontaminované, nebo podezřelé, prádlo zavázat do pytle na odpadky na 4 dny, protože zákožka mimo tělo teplokrevného živočicha nepřežije déle, než 72 hodin, tak ten čtvrtý den je pro jistotu. To se týká, ku příkladu, prádla, které se nedá ani přežehlit, ani vyprat, na 60°C.

Samozřejmě je otázka, zda se šíření té zákožky podaří zavčasu eliminovat do přirozeného rozsahu, nebo, naopak, přeroste v rozsah epidemický. Pokud to druhé, tak se nakazíš, poměrně, snadno, třeba v práci, pak už i ve veřejné dopravě, pokud prostě na tom Tvém místě seděli, během posledních tří dnů, čtyři lidi se svrabem dohromady třeba šest hodin A nebo i v hotelu, spousta moderního povlečení se na 60°C nepere.

Zatím je to ještě, relativně, v klidu. Zatím!

Filip84

cappuccino: Pozor, kurné svetry, to je úplně v pohodě, jako, to naprosto chápu, když má kura klícku v obýváku, ve kterém je teplo! 👌😎

Angláni chovají kury jako mazlíčky poměrně dlouho, a tak tam pro ně koupíš i bezpečnostní vestu, protože – že jo – tak, jako chodíš na procházku se psem, chodíš na procházku i s kurou, ne? 👌👌😅 A, ano, můžeš si vybrat i barvu té vesty.

https://www.grub­street.com/2013/10­/chicken-safety-vests-are-no-joke.html

zjentek

Aliene typický pražský bezďo je předvojem rozsáhlých stanových městeček, zděná města jsou na vyspělém západě, našem vzoru, již aut, pevně věřím že i veterinární péče a aplikace pro naše budoucí mazlíky městeček se nám odtamtud také dostane, snad s námi i v tomto ohledu budou solidární- I ❤ Kensington ave., Make Prag Great Again, like a Minnesota, LA and each other, thanks.

Filip84

aliendrone: Pozor, pozor, to není svrab od našich vágusů, naši vágusové mají náš svrab, to jako máme, na to jsme zvyklí, umíme to léčit. Ne, ne, to je svrab od Ukrajinců, nebo od Ukrajinců, nejvíc nemocných tím svrabem je, zatím, Ukrajinců.

Tož, to víš, Ukrajina to není jenom Żytomierz, Kyjev, nebo Dněpropetrovsk. Ukrajina, to je spousta vesnic, v horách, no a tam jsou taky samorosti. A ti sem tahají tuberu (speciální, nezabírají na ní antibiotika, takže therapie trvá cca 2 roky a každý pacoš musí být isolován zvlášť, aby se ty kmeny mezi sebou nekřížily!), no a pak právě ten svrab, který je také speciální, jako dá se zlikvidovat mastičkou, ale trvá to déle, než zlikvidovat mastičkou ten náš svrab, od našich vágusů, no. 😅