hapiky

Máte radost nebo obavu z toho, že v dohledné budoucnosti přijde něco nového?

Nebo obojí?

Odpovědi
ten který je

Legrace skončila.

Drap

Nemám radost ani obavu když nevím co to bude. až to příjde, tak o tom začnu přemýšlet.

led

Pripraveným šťastie praje. Vždy očakávajte, že vás môže prekvapiť, raz je to „jenom muška zlatá“, inokedy krásny výhľad do diaľav, ale môže sa aj vyrútiť „šialenec za volantom“ spoza zákruty.
Jednoducho, keď aj nečakane padneš, nečakaj zázrak, nehľadaj zelený štvorlístok, ale rýchlo vstaň a nefňukaj.

Kepler

Ani radost, ani obavu, spíše jen napjaté očekávání. Zabere vakcína a bude to konec pandemie? Podaří se mi dokončit rozdělanou práci? Podaří se mi vyřešit vlastní zdravotní problémy?

Pepa25

Neustále přichází něco nového.
Řídím se podle „Nedělejte si tedy starost o zítřek; zítřek bude mít své starosti.“ (Matouš 6,34)

Roman71

Závěr toho současného bude pro lidstvo krušný a to nechci nikoho strašit.
Nic to nemění na tom, že se moc těším na budoucnost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

Roman71: A počítáte také s tím, že nemusí být vše tak jak očekáváte, aneb výklad je jedna věc, skutečnost druhá.
Naše babička měla o vás jasno: Když po delším výkladu a přesvědčování vašeho člena se onen člen zeptal babičky co na to říká, odpověděla: Každá liška svůj ocas chválí a ta co ho nemá, říká že je dobře bez něho.

Roman71

hapiky: Víte, že o zásadních věcech mluví Bible zcela jasně? Jak jinak bych si měl vykládat tak jednoznačně zapsané informace? Nepochybuji o tom, že přeživší budou zažívat samá požehnání. A jen tak mimochodem, pokud vám porozumění poskytne sám Autor Bible, začne vám do sebe všechno zapadat (1. Kor. 3:6).

Vaše babička zjevně byla spokojená s tím, co (ne)měla a nikdo jí to nebere. je to její osobní rozhodnutí, nic víc, nic míň..

Mimochodem, předsudky dokážou napáchat neskutečnou škodu 😉

hapiky

No, když jsou ty vánoce, tak jednu otázku: Jaké základní vlastnosti či chování musí mít ten, co chce mezi vyvolené? Co minimálně musí činit?

Roman71

Co minimálně musí činit? To co je závazné pro každého křesťana 🙂

Znáte dvě největší přikázání v zákoně? Láska k Bohu a k bližnímu: Matouš 22:36–40 ..od toho se odvíjí vše ostatní.
Kazatelská činnost na Ježíšův příkaz: Matouš 28:19–20, veřejně a dům od domu Skutky 20:20, označováni za sektu Skutky 24:14 a naplňování jednoho ze složených znamení posledních dnů Matouš 24:14.

Pro vyvolené DO NEBE, platí to samé. Pokud budete chtít patřit mezi omezený počet, který je doslovně udaný ve 14.kapitole knihy Zjevení, pokud budete vybrán pravým Bohem, obdržíte potvrzení svatým duchem. Nevím jak to vyvolený pozná, ale jsem si jistý, že já jím nejsem. Jinak ten nespočetný zástup, který je zmíněn hned za vyvolenými, bude žít na zemi (přečtěte si Žalm 37:9–11) a doveden k dokonalosti pod vládou Božího království (Daniel 2:44; Zjevení 21:3–4).

Bible tyto věci popisuje zcela jasně, žádné záludnosti v tom nejsou. Pokud budete chtít vědět víc, dejte mi vědět do soukromé zprávy, rád vám odpovím na cokoliv.

🙂

Roman71

Ještě doplňuji knihu Zjevení 7:4–9, také přesný počet vyvolených DO NEBE a VELKÝ ZÁSTUP přeživších na zemi 🙂

led

hapiky, v prvom rade si treba ujasniť, čo znamená pojem vyvolený a kto je vyvolený (v zmysle nášho, alebo vášho chápania).

Pre mňa vyvolený je ten, kto svoje schopnosti a znalosti bezodplatne je nielen ochotný, ale ich aj využíva v prospech všetkých (nielen vyvalených vyvolených). To ale nemusí práve byť podľa vášho zmýšľania.

hapiky

led: Roman71 to bude určitě vědět, Měli by to být lidé, kteří budou vzati do nebe přímo. Ostatní věřící budou muset při konci světa ještě nějakou dobu počkat.

Roman71

Pepa25, naprostý souhlas!

Ametyst

Ten který je: Takhle bych odpověděla i já. Hlavně aby nás netrestali za vtipy jako v hluboké totalitě před r. 89.

led

Ametyst, tresty za aké vtipy? Za každé, alebo za konkrétne? Viete, že najväčšie protisocialistické vtipy šírili práve tí, ktorých sa týkali?
Alebo máte na mysli roky pred rokom 89 n.l. proti cisárovi Rímskej ríše?

ten který je

Ani bych se nedivil.Jen čekají na svou příležitost.