lukas.lukas

Máte rádi alkohol, cigarety, drogy ?

Já osobně jsem proti všem třem věcem, dokonce se snažím zrušit hospody, protože vím jak dopadá strejda, a když jsem byl jednou u něho na noc, tak šel v noci do hospody, a přišel ve 3 ráno, uplně opilí,kouřil jak fabrika když přišel, pouštěl písničky na plno (blbej rock/metal, kdyby tak pouštěl hip-hop, tak by mi to nevadilo :D), byly by jste se mnou, nedaji se hospody nejak zrusit ?

Nejlepší odpověď
tom004

Jestli jsi tak trochu nezapomněl,že na světě nejsi jenom Ty,strejda a blbej rock/metal.Většina lidí si občas chce dát nějaký ten alkohol,cigaretu,a poslouchat muziku,jaká se jim líbí.Kdybychom měli zrušit všechno,co se každému jednomu z nás nelíbí,tak by bylo nejlepší vrátit se do jeskyní,k prvobytně pospolné společnosti.Pro­blémy se mají řešit,ale ne zakazováním.Jestli je to u strejdy občasný úlet,tak není co řešit.V opačném případě může může pomoc vyhledat u lékaře,psycho­loga,nebo jít na léčení.Ale samozřejmě musí chtít.Jinak,drogy netoleruji,vínko si občas dám,kouřím tak dvacet týdně.Ještě něco,hip-hop nemusím,ale kvůli tomu ho nechci zakazovat.

Další odpovědi
anonym

Ne,já nejsem proti zrušení hospod.Většina lidí se tam jde pobavit,pokecat s přáteli,ne se opít.

arygnoc

proč kvůli pár blbcům – závisláků rušit něco, kam se lidí chodí pobavit?

když někdo neumí chlastat, ať nechlastá, ale: je to jeho problém (i když chápu blízké, že jim to způsobuje starosti).

ad „blbej rock/metal“:
já zase říkám „blbej hip-hop“.

baghira

Sklenka vína (nebo dvě) po večeři, proč ne. Může to být i zdraví prospěšné.
Kouření ne – minimálně u dvou mně blízkých lidí bylo kouření příčinou ukrácení života.
A co se tvrdých drog týká, k jejich uživatelům mám nulovou toleranci.

Hospody mají i jinou funkci než zpíjení se do němoty. Správně by perzonál neměl nalévat člověku, který už jeví zřejmé znaky opilosti. Ale úplně rušit, to by asi nešlo, jediným výsledkem by byla síť nelegálních náleven (poučení z americké prohibice začátkem minulého století).

kapka

Zajímalo by mě jedno, vadí ti víc, že si strejda ničí v hospodě játra, plíce a mozek a pak ještě doma sluch poslechem hlasité hudby nebo že ty plíce a sluch kazí tobě, když ti třeba kouří pod nos a pouští tu hudbu?
Myslela jsem, že chceš onemocnět, strejda ti s tím pomáhá a tobě vadí, že chce onemocnět taky? To je trochu sobecké, ne? 🙂

lexx

ne, těmto látkám se vyhýbám jenom občas pivo, solidní restaurace to je centrum kultury, diskuze, zábavy, pracovní místa a příjem státní kasy, zatím nerušit