Dochy

generátor ozonu a čistička vzduchu jsou dvě naprosto různé věci. Připadá mi to trochu jako nesmysl…

Další odpovědi
terry

Osobní zkušenost konkrétně s tímto nemám, ale vypadá to, že moc nesvede.
Za mně – vyhozené peníze.
Jak např. likviduje pyly?

Roman71

Generátor ozonu není čistička vzduchu. Tenhle výrobek sytí ovzduší záporně nabitými Ionty. Výsledkem je vzduch, který voní jako čerstvě po bouřce nebo na horách. Velmi ale záleží na velikosti místnosti a intenzitě sycení prostoru Ionty. Upozornění: kolem Ionizátoru se usazuje černý prach (i na zdi, ze které jde velmi špatně odstranit).

elkon

terry, jestli dělá přesně co má nevím, ale odpověď na tvou otázku máš v popisu.

Dochy

no, nemá… Tam píšou jen že ten ozon pyli ničí, ale jak to dokáže to už tam nenapsali. Podle mně desinfikovanej pyl je pořád pyl 😉

Dochy

"Ozon má mimořádný dezinfekční účinek. Hubí viry, bakterie, plísně, parazity a další škodlivé mikroorganismy. Neporadí si však s pevnými částicemi, jakou jsou prach a pyl. "
https://www.pro­alergiky.cz/cis­ticky-vzduchu-a-ozon-jak-je-to-doopravdy