celie

Máte nějaký trik na krájení cibule?

Doplňuji:
a něco proti tomu slzení?

Nejlepší odpověď
Drap

Mám, Ostrý nůž. A neni žádný problém.

Další odpovědi
marci1

Nůž při krájení cibule namáčím ve studené vodě.
Doplňuji:
To je právě proti slzení.

brillant

Těsně před krájením cibuli schovat na krátkou chvilku do mrazáku.

ahold

Na to mám skvělou fintu. Jakmile je doma můj partner, krájí cibuli on.
Funguje to úžasně, neukápne mi ani slza.

cochee

Můžeš použít nějaký typ kuchyňského robota, anebo při krájení nožem potápěčské brýle 🙂 ale na jednu cibuli to asi nemá smysl.

kristyjar13

Zkus tohle :D http://www.vcas­.biz/obr/1680004_1­.JPG

01Ricco

Krájím cibuli pod zapnutou digestoří, lze tak krájet libovolné množství cibule, aniž by se slzelo.

Jsemtady

Nejen nuz ale i cibule jde namocit do vody .. pak z ni neodletavaji ty casti co zpusobuji slzeni ..

irisx

Před krájením si dám do pusy trochu vody. Normálně dýchám nosem. Oči neslzí. Někde jsem to slyšela, vyzkoušela a vážně to funguje :)))

A.d.a.m.

Krájet rychle a dýchat pusou, nebo potápěčské brýle (zcela vázně).

kablik

máš tu různé dobré rady, pokud však jde jen o jednu cibuli pak je to jen rozmazlenost…