Máte nějaký respekt nebo autoritu k chytrým lidem?

Doplňuji:
chytrý člověk, dejme tomu že se nesnaží schodit vaše ego a nemyslí si že je chytřejší jak ten druhý... hlavně poznáte na tom jak se rozprává a co jak dělá, jestli dává pozor a tak...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Otázka je nepřesně formulovaná - respekt má dva významy. viz A.
Autorita rovněž. - viz B
Navíc jste spojil nesprávně dvě vazby..
----

Takže respekt
A. 1. cenění si něčích názorů, osobnosti ap. - respekt k předkům/tradici - resopekt k chytrým lidem
2. strach; bázeň - před otcem, z otce - respekt z chytrých lidí.

B. autorita -
1. všeobecně uznávaná moc, vážnost, vliv, rozhodování - získávat, ztrácet, mít autoritu
2.. obecně uznávaný znalec, odborník; vlivný činitel, instituce ap. - autorita učitele, otcova autorita, získávat autoritu, mít autoritu pro někoho, být pro někoho autoritou
--
ad A) respekt mám k chytrým lidem, ale obavu z nich nemám. Ale chytrý člověk musí být pro mě nejen rozumově vyspělý, bystrý, vtipný, alei i morální.

ad B) Autoritu k chytrým lidem nemám - je to nesmyl. Ale některé autority uznávám, někoho za autoritu považuji atd.

Další odpovědi:

Ne,respekt ne.Jen obdivuji toho chytrého,který není vůbec inteligentní a je natolik chytrý,že ví,jak se kam dostat,například na pozici v zaměstnání,na které nemá ani vzdělání.

Bronzový

Definuj chytrého člověka
Doplňuji:
Chytrost se dá rozvětvit do více odvětví stejně tak jako inteligence.
Nikdo není všehoznalej a chytrost sahá do určitého stádia.
Chytrej a inteligentní člověk má u mě respekt, ale pro mě je to ten člověk, který si poradí sám s problémem. Chování člověka nemá vliv na jeho inteligenci nebo chytrost, ačkoliv se může zdát, že lidi kteří se nechovají dle společenských norem jsou přihlouplí. I když si o někom myslíš, že je blb který se vyjadřuje jak omezenec tak může skutečně být kapacita.

Bronzový

Určitě ano pokavaď svou inteligenci využívá ve správnou dobu a pro dobré účely.
Navíc zda se svou inteligencí všude nechlubí má další plus, ovšem to by zřejmě o jeho inteligenci moc kladně nevypovídalo.
_

Já mám dobrý pocit z lidí kteří mne mohou něco naučit, něco opravdového ne jen bláboly, k těm cítím respekt...

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

ja jen s otevrenou hubou obdivuji... a zavidim ..
napr. to mam i tady a kazdeho za neco jineho :)
an., za cestinu .., Q. za anglictinu , aryho za vseobecnej prehled , led za cistou dusi , mosoje za jeho neprehlednutou originalitu , briketku za jeji bojovnost s osudem , bolaka za blbosti ..
a zzzzz, ze je obcas bzzzz ..
:p
-iv-

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.