dust8

Máte na dnešní Halloween nějakou výzdobu či půjdete večer ve strašidelném převleku, nebo máte něco proti tomuto svátku?

pixabay: https://pixaba­y.com/photos/jack-o-lanterns-lit-pumpkins-3735386/

Nejlepší odpověď
Drap

Výzdobu nemáme, ani v převlecích nikam nepůjdeme /bylo by zbytečné se převlékat/. Proti svátku nic nemám, ale neslavím ho. Neni to svátek naší kultury. Kdo chce, ať si ho slaví podle libosti.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… Halloween, Santa atd a na českýho Ježíška si už nikdo nevzpomene, to jsme to dopracovali, hlavně že se furt nadává, jak nám sem cizáci ze západu cpou pochybnou kvalitu …

Kepler

Mně připadá to opičení se amerických svátcích směšné. Halloween do české kultury nepatří! Ještě že nectíme vietnamský svátek Tet a nepodnikáme nějaké vojenské ofenzívy…

anonym

z dušiček se časem stal „svátek strašidel a dýní“ … no dobře no, je to pro děti asi takhle zábavnější ale původní smysl je asi tak daleko jak vzdálený je obtloustlý doručovatel dárků ze severního pólů od původních významu svátků Vánočních.

Tím to ale nekritizuji, vlastně je to možná dobře. Děti to takhle mají radši a je to pro ně zábavnější. Svůj smysl si v tom najdou až budou větší, do té doby je asi dobře, že jde primárně jen o zábavu.

dubraro

Nemám žádnou výzdobu ani nebudu chodit v kostýmu. Kdo chce slavit, nechť tak činí podle své libosti.

elkon

Přiblblé americké svátky mě nezajímají.

marci1

Ne. Halloween je anglosaský lidový svátek. 🙂

anonym

Dušičky – vzpomínka na zesnulé … Halloween – svátek strašidel a dýní. Co k tomu dodat.

anonym

Slavíme to jako tematický den pro děti. Stejně jako by existoval nějaký den supermana, den ufo, den houpaček, den vzducholodí, den víl, den … smysl v tom nehledáme žádný, ale děti to baví.