Máte doma nějakou retro věc?

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás má doma nějakou retro věc (tím myslím třeba staré časopisy, staré hračky, které se dnes už neprodávají, nebo nějaký doplněk do domácnosti atd.)?

Nejlepší odpověď
dubraro

Bojím se zmatení pojmů.
Stará věc je prostě stará.
Retro je nová věc, vyrobená tak, aby vypadala jako stará. Třeba současná móda, připomínající oblečení ze 30. let. Nebo CD přehrávač ve skříni jakoby starého rádia. Často je to děsivý kýč.

Ve stylu retro mám třeba foťák Fuji FinePix X100 nebo rádio Revo Heritage.

Další odpovědi
Emefej

Starých věcí mám spoustu, ale módní vlně retro jsem nepodlehl.

Mc Merkurion

…samozřejmě, a nejčastěji se objevuje v zrcadle…jinak barák je taky dost starej…ve stylu retro mam novej Merkur…

Nuk nuk

Skutečně starých věcí tady pár máme, ale retro ve skutečnosti znamená novou věc ve starém stylu – napodobující nějaký styl z minulosti. Tak takových moc nemáme – možná pár hrníčků.

anonym

Prakticky všechny, protože jsem se ženil v r.1976 a veškerý nábytek, nádobí apod. máme z této doby.Retro je mixér (který stále funguje), šicí stroj (opět …funguje tak proč ho vyhazovat) sifonová láhev (sifon se dělá když přijedou vnoučata), staré rádio, kde lze chytit pouze střední vlny, ale mně v garáži to stačí (vysílá na nich český rozhlas Dvojka).Akorát je novější televize, radio,to je v obýváku, lednička, pračka, vysavač.
Hračky máme po dětech na půdě, protože když přijedou vnoučata tak si s nimi hrají.
Ještě máme retro kola, protože nás bylo v rodině 5 a každý měl za komunistů svoje kolo.

kelley

Mám obavy, že si tady odpovídající popletli pojmy: „retro styl“ (to je třeba ten CD přehrávač v bedně jakoby od starého rádia) a „retro věc“ – třeba mikropočítač ZX Spectrum, Trabant apod…

JančaKucera4

Dobrý den, u nás doma máme retro věcí hned několik a jsem na ně moc pyšná. Naposledy jsem si pořídila nádherné starožitné hodiny, které jsem objevila v jednom starožitnictví. Jsou nádherné a dodávají obývacímu pokoji šmrnc. Hodiny se staly dominantou místnosti a perfektně ladí se starožitným nábytkem. Možná to zní jako klišé, ale staré věci mají prostě duši.