dust8

Máte doma něco antibakteriálního?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jasně, vodka nesmí nikdy chybět. Ještě lepší je slivovica.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jen pro informaci: antibakteriální ničí bakterie, koronavirus je virového původu a antibakteriální přípravky ničí bakterie a ne viry.

Ametyst

Máme doma česnek, zázvor, ořechovku.

mosoj

Nejenom doma. Již dávno a bez ohledu na současnou situaci, nosím bezoplachový desinfekční gel neustále při sobě v příruční tašce. Díky tomu, že vždy mívám nějakou zásobu doma, ho nyní mám. Gel používám pokud si někde dávám nějaké jídlo na rychlovku. Nechci chytit žloutenku a pod. jenom proto, že ne vždy si mám možnost umýt ruce před jídlem.
Otázka je zřejmě špatně položena. Desinfekční gely jsou bakteriocidní, virucidní (99,9%) i fungicidní!!! V současné době jsem doma jenom vyměnil tekuté mýdlo za tekuté mýdlo s desinfekcí ( je také virucidní).

Dále vlastním generátor ozónu, který používám k desinfekci klimatizace v autě či odstraňování zápachů v autě nebo místnosti a ještě k desinfekci osobních zdravotních pomůcek. Mohu s ním klidně vydesinfikovat celou místnost nebo zničit choroboplodné zárodky, viry a bakterie ve vodě!! Ozón je bakteriocidní, virucidní, fungicidní a klidně i liducidní!! Generátor ozonu je veliký jako cca tři dlaně a napájený ze sítě 220V.

Malvína

Ubrousky a gely – používám pravidelně, korona nekorona.

aliendrone

Mraky prostředků, většinou jsou to kepleroviny, tedy nejrůznější prostředky poživatelné, čistící či lučební. ;) :D :D

Kdyby to nestačilo, tak pozvu gangstra Dochyho, to pak bakterie zdrhnou nadsvětelnou rychlostí! ;) :D :D

quentos

Mejdlo, slivovici, česnek, cibuli…

anonym

Ano čističku vzduchu Xiaomi Purifier Pro s výkonem 5300m³/h a s antibakteriálním filtrem, která nepřetržitě jede na automat a pohlcuje veškeré poletavé částice velikosti nad 0,3µm, zabíjí bakterie a prachové roztoče. Dělá to automaticky a výkon reguluje podle míry měřeného znečištění.

… Viry jsou ale menší …

Takže nic z toho není účinné proti koronaviru (dokonce ani pokud použijete speciální předfiltr PECO, který by je ze vzduchu zachytit dokázal), pokud se ptáte tedy speciálně kvůli viru COVID-19, není to ta nejlepší cesta. Koronavirus se šíří přenosem z člověka na člověka či kontaktem s povrchem na kterém dokáže virus nezvykle dlouho přežívat. Řešením jak se bránít nákaze koronavirem tedy nejsou jakkoliv pokročilé antibakteriální čističky, ale častější umývání rukou s využitím sterilizačních přípravků, pravidelná sterilizace povrchů nebo jejich ošetření speciálním nano nátěrem a osobní respirátor pokud je riziko, že s nakaženými příjdete do kontaktu nějak významné.

Kepler

mosoj: ne bakteriocidní, ale baktericidní. Jinak generátor ozónu mi doma jede nepřetržitě, ale je vhodný spíš proti smradům.

mosoj

Keplere, prašť jako uhoď!! https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Baktericid
Bůh ví co nemáš doma. Ozón je jedovatý, ale možná že to má na tebe jiný vliv. To se takhle uzavře místnost, odstraní se kytky ( také by chcíply) a místnost se podle daných tabulek zaplynuje. Potom se dokonale vyvětrá.Jestli o tom nevíš tak v některých vodárnách se ozón používá při úpravě vody na pitnou. Velmi dobré desinfekční účinky má ozonovaná voda, stačí jí předměty omývat.

Povolený limit expozice pro člověka je 1/3 ppm po dobu 15 minut!!!!!

mosoj

A proč myslíš, že to likviduje smrad? No protože to likviduje tlející bakterie a breberky a další, z kterých ten smrad pochází.

mosoj

Jinak pozor, alkoholismus je svinstvo.