Mám strach z sexu, a lásky

Dobrý den,

je mi 19. let a bohužel.. asi ani já se s tímto problémem psychologovy nevyhnu..

Vše se myslím točí během mého dospívání. Když mi bylo 12.let zamiloval jsem se až po uši do jedné spolužačky, myslím že minimálně rok se mi to před ní úspěšně dařilo skrývat..pak to zjistila, a dalo by se říct více se s mnou bavila... chodili jsme spolu den, co den ven...zkrátka bylo to bezva byl sem z někým s kým mi bylo hezky... Když jsme měli jít oba do osmé třídy, odstěhovala se do Prahy (Tady z Šumavy) den co den jsme si psali..a o víkendu (když jezdila na Šumavu za mamkou) jsme byly neustále venku.. jako kdysi.. po deváté třídě, přesněji řečeno v říjnu..přijela na týden, nevím co se stalo, ale myslím že se "něco" i v ní hnulo...a chtěla to se mnou zkusit. Náhlé "úsměvné" pohledy se přetvořili v plameny vášně.. jako by to bylo včera kdy jsme se pod černou oblohou plnou hvězd...chytili, a romanticky
líbali..byla to má první pusa.. následoval ten nejkrásnější týden mého života... byla moje, já jí... zdálo se že už to ani víc dokonalejší být nemůže..nosil sem jí den co den květiny s babičiny zahrádky..zkrátka sem dělal vše co sem věděl že jí dělá radost... poslední den to byla neděle.. byly jsme u ní doma.. koukali na film, a přišel myslím ten okamžik mého problému.. tu náhle chtěla sex.. já prostě nemohl.. já nevím proč..zkrátka s ní sem chtěl dělat vše...byla můj život ale zkrátka to nešlo..bylo to jak kdyby mi mozek říkal to nedělej.."máš zákaz vstupu".. a tělo ho poslechlo leklo se...(myslím že to bylo proto že jsem jí nechtěl ublížit.. neviděl sem jí jako sexuální oběť..bral sem jí jako svého andílka..)í začal sem se vymlouvat že už musím jít atd.. Proč hlava nechce sex s osobou kterou srdce
miluje? Bohužel, tento problém přetrvává až do dnes.. ale zpátky k příběhu, druhý den odjela bez rozloučení, (nevěděl sem to) čekal sem asi tři hodiny na místě kde jsme se denně scházeli...s květinou v ruce...ale nikdo nešel..zkoušel sem jí poté napsal sms, a když nepřicházela ani po dnu odpověď zkoušel sem jí dvakrát vola...típala to. Od té doby jsem byl asi rok a půl jak v pekle, strašně to uvnitř bolelo...a ruce byly jak kdyby je někdo propíchaval neviditelným kůlem...zkrátka bylo to hrozný.. od té doby zkrátka nejde "s nějakou" jinou chodit.. nemám vůbec problémy seznámit se.. ale to je tak všechno.. myslím že je to tím že podvědomě porovnávám všechny slečny s tou první.. nedokážu milovat! asi se mé srdce či mozek bojí dalšího trápení.. Potřeboval bych odborný posudek.. Proč mozek blokuje možnost mít
sex..? (po první slečně, na to během těch pár let přišlo pár nabídek...bohužel i u nich stejný problém jen s tím rozdílem že tam byl pouze strach s toho ublížení..) Proč mé srdce už nechce přijmout do svého nitra osůbku kterou by milovalo tak jako tu první...či alespoň málo s toho co sem tenkrát cítil..?

Děkuji moc za odpověď.

S pozdravem T.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

První, co mě zaujalo na tvém příběhu je to, že jsi svou vyvolenou viděl jako možnou sexuální oběť a ne jako milenku, která je tebou tak vzrušena a fascinována, že se chce s tebou milovat.
Nevím, kdo ti nakukal ty nesmysly o tom, že sex je špatný a žena je v něm za nějakou trýzněnou otrokyni - v tom bych viděla tvůj hlavní problém (jestli se nemýlím). Neměl jsi nějak moc přísnou nebo staromilskou výchovu? Jestli vyrůstáš v tom, že ženám se sex vlastně ani nelíbí, je to něco nečistého a dělají to proto, aby vyhověly muži, který by je jinak opustil - tak je načase se z toho dostat.
Že ti tvá "první" dívka druhý den utekla a pak už se ti neozvala? To se jí nediv. Evidentně jí bylo trapně, protože jsi jí vlastně odmítl a ona si musela připadat děsně. A také se určitě styděla. A možná si i myslela, že se ti nelíbí, nepřitahuje tě a nedokázala tě svést. Ty máš trauma, a kdoví jak se trápila (nebo trápí) ona. Měl bys začít dívkám víc věřit a umět se jim otevřít. Ženská sexualita je "zábavnější" - ale náročnější v tom, že potřebuje hlavně psychické stimuly - něžnosti, mazlení, vyznávání lásky - a s tím ty evidentně problém mít nebudeš. Jen máš pak strach, že něco můžeš pokazit a nechceš jí ublížit. No, upřímně - když se o nic nepokusíš u zamilované holky - nic nezjistíš a zase jí zbytečně raníš.
A pak - romantika a něžné milování není o krutém znásilňování, ale o lásce. První sexuální zážitek může být pro velmi citlivého a nezkušeného člověka jistě velmi frustrující - strach z neúspěchu je tu vždycky - ale měl bys také konečně poslechnout své tělo a užít si krásné milování, po kterém evidentně toužíš. Doporučuji ti najít si trochu zkušenou (ne protřelou!), citlivou, ale ne moc vyplašenou dívku, která tě povede. Vztah není jen o sexu, povídejte si, zjisti, co se jí líbí, co ji vzrušuje a přestaň myslet na sex za každou cenu a také na to negativní. "Přílišná slušnost" někdy také bývá na škodu:-) Připravuješ se tak zbytečně o krásné zážitky, které patří k lásce. Přeji ti hodně štěstí na poli lásky a fajn dívku, se kterou budeš šťastný - v každém směru.:-)
(Pokec s šikovným sexuologem by jistě také nebyl od věci:-)

Další odpovědi:

Bronzový

ona se citila trapne a ponizena,brala to jako odmitnuti.citis to naprosto spravne,ano je to zakazane.cizolozstvi je sex s nekym,kdo je v manzelstvi,a ma pomer s nekym jinym mimo manzela,smilstvo je sex s nekym,s kym nejsi v manzelstvi.bohuzel,dnes ve svete je takove chovani brané za prirozené.ja v sedmnacti prosazovala,ze s nikym nebudu spat,dokud si me ten dotycny nevezme.ma vlastni matka se mi smala.povedlo se a byly jsme spolu 20let.

Bronzový

Damiana to napsala úplně přesně, vem si její rady k srdci, určitě ví o čem mluví :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.