Alešek Fialů

Mám se učit německy, abych s někým pokecal o malém indiánovi?

Zdravím,
má se cenu učit německy jenom kvůli tomu, abych si měl s kým popovídat o malém indiánovi, kterého jsem si před pár lety oblíbil? Nebo se mám na němčinu vykašlat, protože by se našli lidi z Česka, s kým bych si mohl o něm pokecat česky, bez toho, aniž by do toho zmiňovali úplně jiného, koho tu raději ani nechci rozebírat. Pochyboval bych, že bych si o něm mohl takto pokecat s českými dětmi, jelikož se ten malý indián jmenuje Yakari. Pokud o něm dobře vím, tak je v Německu ze všech zemí nejvíce populární, takže jsem si jist, že ho tam znají. Ptám se jenom proto, kdybych si chtěl o své oblíbené postavičce s někým pohovořit, jak třeba umí mluvit se zvířaty, přátelí se s nezkrotným Malým bleskem, atd. Děkuji.

Aleš Fiala

Odpovědi
elkon

Uč se jazyk, který využiješ v životě a kterým se domluvíš ve světě.

Kelt

Tak máš motivaci, nauč se německy jak potřebuješ a můžeš na tom stavět. Získáš tak základy. Později přijdeš na to, že se ti budou hodit další jazyky, ale je dobré, že tě k tomu nikdo nenutí.

cappuccino

Kolik jazyku umis, tolikrat jsi clovekem!
Alespon mas nejakou motivaci.

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

Alešek Fialů

Já nejsem žádný trol, jenom jsem se chtěl zeptat.

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

Alešek Fialů

Hele já jsem to napsal dost srozumitelně, věty v mém dotazu na sebe plynule navazují nebo spolu souvisí. Trol jsi spíš ty.