BladeCZE

Mám RP skupiny C1, existuje nějaký způsob (krom opakovane autoškoly) jak získat C?

RP jsem si dělal na škole ještě v době co mi bylo necelých 18 let a proto mám pouze C1 které je od 21 let.

Nejlepší odpověď
brillant

Budeš muset znovu dělat autoškolu. Mám za to, že ŘP skupiny C1 je od 18 let a ne od 21 let jak uvádíš. Prostuduj si zákon č. 361/2000 Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích. O věku pojednává §83.
http://www.za­konycr.cz/sez­namy/361-2000-sb-zakon-o-provozu-na-pozemnich-komunikacich-a-o-zmenach-nekterych-zakonu.html

BladeCZE

Jo, to vím že C je od 21 let, nějak mi to z toho vypadlo. To jsou ty rána.
Spíš mě zajímalo jestli právě není nějaká možnost přeskoleni, bylo to zrovna v době kdy to zavedli, říkal nám učitel. Řidičák jsem dělal se stejným autem jako ti, co dělali C, takže mi nějak odpadá smysl toho, že bych si měl dělat opět kompletní autoškolu na C.
Ale to je už ta naše legislativa.
Děkuji za odpověď.