Mám právo podat výpověď ze dne na den, když jsem zaměstnán jako brigádník?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Pracuji brigádně v jednom "podniku", jsem tam zaměstnán 14 dní, ale chci dát výpověď. Výpověď chci podat z důvodu směn: mám určenou směnu, ale zaměstnavatel mě vždy pustí o 4 hodiny dříve při tom, když 7,5 hodin práce a ještě o 4 hodiny dříve domu (nevyplatí se mi to, ještě k tomu, když mám směnu jen 3x týdně) a domluveni jsme byli na pozici u kasy (ne kuchyň, kam mě umístil). Mám právo podat výpověď ze dne na den a odejít, když jsem zaměstnán brigádně, či ne? Co když mě tam bude držet? Musím dokončit předepsané směny, nebo mohu hnedka odejít? Děkuji za rady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Z brigády můžeš odejít ze dne na den a je jedno, co je ve smlouvě.

Doplňuji
Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce
§50
(3) Zaměstnanec může dát zaměstnavateli výpověď z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu.
§ 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
(2) Pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době se vyžaduje písemná forma, jinak se k němu nepřihlíží. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější.
Další paragrafy by byly potřeba, pokud bys tam dělal déle, nyní není třeba hledat, stačí toto.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx

Další odpovědi:

Zlatý

Ano můžeš.

Zlatý

Co znamená " zaměstnán brigádně"???
:-D
___
Přečti si pracovní smlouvu (nebo na základě čeho pracuješ) - bez znalosti jejího znění ti nikdo nic neporadí.

Pokročilý

Jo, můžeš skončit kdykoliv a i kdyby jsi skončil po 2 hodinách, zaměstnavatel je ti povinen vyplatit mzdu za odpracované hodiny. Jinak to, že tě pouští po 4 hodinách je bohužel dnes obvyklá praxe. Bez nároku na mzdu tě pošlu domu, protože ví, že mu tam místo tebe příjde dalších deset co nebudou protestovat... je to hnus, ale neuděláme s tím nic.

Diskuze k otázce

DiamondMaty

Zbynas: Děkuji :) Předem si seženu lepší práci, pak podám výpověď, tak snad vše půjde v pohodě :) Ještě jednou díky! :)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.