paja2110

mám právo na porodné?

Dobrý den, je mi 24 let, momentálně jsem v 6. měsící těhotenství, na pracovní neschopnosti (těhotenství rizikové), bydlím s přítelem, trvalé bydliště mám jinde. Co je potřeba, abych získala porodné? Děkuji
Doplňuji:
p.s. čekám PRVNÍ dítě

Nejlepší odpověď
beer

Tady to najdete přesně:

Zdroj: http://www.mpsv­.cz/cs/10046

Další odpovědi
pokazdejinak

pokud vím, tak prvorodičky na porodné stále mají nárok – žádosti se podávaly na správě soc. zabezpečení, tak bych se asi začala informovat tam

tak jsem pátrala:
http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/708?POS­TUP_ID=616&PRVEK_ID=437

a žádosti ne na sociálku, ale na úřad práce

Hermuska

To by zaujmalo aj mňa.ja mám 21 rokov,som v 4 mesiaci tehotenstva a tiež mám rizikové tehotemstvo a čakám dvojičky.Som dlhodobo nezamestnaná cez dva roky a som normálne evidovaná na úrade práce každý mesiac chodím na kontakty teraz mám ale PN-ku.strednú Školu som ukončila v 2008 roku a od Vtedy som bola zamestnaná len RAZ no pracovala som tam len dva týždne! Mám aj právo na materskú???Prosím odpovedzte.Ďa­kujem 🙂

Rohlik

Jestli se nepletu, tak porodne se od 1.1.11 zrusilo.