Adam2

Když rodiče pouze chtějí dát své dítě do dětské domova, tak to stačí, nebo jen když rodiče neposkytují dítěti základy?

Těmi základy myslím základy určené státem,jako je postel, jídlo, pití, střecha nad hlavou atd.
Doplňuji:
A pokud stačí, že chtějí, tak proč lidé, co si dělají mnoho děti kvůli dávkám tak je nedávají do dětského domova aby se o ně nemuseli starat?

Nejlepší odpověď
iceT

Moje spolužačka v sedmé nebo osmé třídě ZŠ odešla z domu sama a přijala azyl v DD,kam dojela asi 20km na kole,protože situaci u nich doma nezvládala psychicky.Ono se nedá dlouho žít v baráku,kde ožralej chlap mlátí babu celkem pravidelně.Na děti ani nesáhl,ale o to to bylo horší.Mladší Verunka,bylo jí v té době asi osm let,prohlásila,že až bude velká,tak chlapa v baráku nechce ani vidět.

Další odpovědi
Funna

do dětského domova jen tak dítě dát nejde…pokud máš problémové dítě, můžeš ho umístit do diagnostického ústavu…jinak jsou obvykle děti odebírány

a nějak nechápu doplnění…když je dají do domova, tak na ně přece žádné dávky nedostanou…

babybox je primárně pro novorozeňata a pro anonymní odložení, pochybuju, že tam narveš 6leté dítě…a navíc, to někomu bude chybět…ve škole, sousedům, lékaři a pod a umí mluvit…takže „práskne“ kdo ho tam dal…

autacek

Normálně stačí dítě narvat do babyboxu. Pravda, odrostlejší se tam bude strkat hůř, nicméně věkový limit není omezen. A máš po starostech.
Doplňuji:
Proto, protože když by byly děti v domově, tak by o ty dávky přišli. Jednodušší je je svěřit do opatrovnické péče babičce (v této komunitě typicky tak 30–35 letá paní), která dostane mimo dávky ještě navíc pěstounský příspěvek a děcko je doma.

anonym

Protože by o ty dávky přišly, zbyly by jen dávky na sebe sama.
Přišly by o :

  1. Dávky testované tj. poskytované v závislosti na výši příjmu:

    přídavek na dítě

    příspěvek na bydlení

    porodné

  2. Dávky netestované (ostatní dávky):

    rodičovský příspěvek

-
Až si přečteš o těch dávkách v odkazu, tak se zhrozíš o jaké cifry se jedná.

Zdroj: http://www.vy­plata.cz/stat­nisocialnipod­pora/druhydavek­ssp.php

anonym

Rodiče, kteří chtějí dát dítě do DD, si budou určitě schopni vytvořit podmínky, aby k tomu úřady přikročily. Je dost rodin, které dětem neposkytují základní životní podmínky a nejsou to vždy rómské rodiny. Stačí si zapnout televizi a skoro každý týden je něco takového ve zprávách.
Cikánské rodiny naopak o odebítrání dětí a jejich umísťování do „dětských domovů“ zájem nemají, protože tím přicházejí o nárok na sociální dávky. Ty dosahují většinou násobků průměrných platů „gadžů“, takže se dá říci, že si početná rodina žije velmi dobře bez toho, že by měl někdo z jejich příslušníků potřebu pracovat nebo se o cokoliv starat.
Málokdo ví, že sociální dávky na cikánské děti mohou být odejmuty, když děti nedocházejí do školy. Pokud už se třídní učitel rozhodne nahlásit takovou situaci sociálce, tak je mu zpravidla vyhrožováno širokým příbuzenstvem takového záškoláka. Většina učitelů se rizika násilí zalekne a raději se potom snaží nad porušováním zákona zavírat oči. Klidně neomluvenou absenci omluví z důvodu nemoci, ačkoliv polovina spolužáků viděla na vlastní oči, že takový malý provinilec se bez jakékoliv známky zdravotního problému producíruje v době školního vyučování po městě na kole, a to ještě zpravidla na „půjčeném“.
Dávat děti do péče ústavů a náhradních rodin není přáním těchto rodin. Každé dítě znamená spoustu druhů dávek, na něž si potom rodina bezpracně sáhne. Pokud je dítě v ústavu, platí stát příslušné dávky ústavu a ne rodině. Proto není zájem o ústavní péči (ani u postižených).
O výchově zde nemůže být ani řeč, pokud výchovou není učit už odmala tyto děti obtěžovat tu hluchou a slepou většinu obyvatel, která na jejich dávky doslova dře.
Dobře nám tak, když neumíme dostatečně nahlas říct: Dost! Nebudeme živit parazity, příživníky, kriminálníky a darmošlapy! Nebudeme se podílet na odčerpávání nemalých finančních částek ze státního rozpočtu lidmi, kteří nejsou pro společnost žádným přínosem, ale naopak tuto společnost zcela vědomě a cíleně vysávají a zneužívají!
Pokud zde bude početná rodina, kde budou oba rodiče pracovat, budou řádně platit daně a budou se vzorně starat o své potomstvo i rodiče, tak ať pobírají sociální dávky, na které mají skutečně nárok.
Ne ale v případě, že pro dávky si jde jedna uřvaná matka s dětmi posbíranými ze tří rodin za doprovodu početného příbuzenstva a po jejímž odchodu přizná i úřednice dávky vyplácející, že má dojem, že z těch fakanů jsou její tak maximálně tři. No jo, holt někteří spoluobčané umí dobře počítat a vědí, že jim to projde.