Mám právo na náhradu nakladů?

Dal jsem nájemníkovy výpověď z nájmu bytu a on měl dát byt do původního stavu a neučinil tak
Mě vznikla skoda na majetku mohu ho žalovat

Odpovědi:

Pokročilý

Záleží jaké máte důkazy, řádnou smlouvu, foto, svědky, profil a schopnosti nájemníka, je dobré posoudit výši škody vůči soudním nákladům. Advokát za hod. v průměru 500 Kč, sepsání žaloby soudní poplatek a poté se rozhodnout. Vzal jsem nájemnici na chalupu skučela naříkala, že nemá kde bydlet slibovala i písemně vše zaplatí, za tři měsíce zmizela klíč strčila sousedce. Zaplatil jsem elektřinu, vodné v chalupě nepořádek jak v tanku. Advokát soud, exekutor, výsledek, ženština je nemajetná, nepracuje, nemá z čeho zaplatit. Výsledek 3 tis a 3,5 tvrdých českých, poučení nepronajímám.

Pokročilý

Záleží, jak dokážete, jaký byl stav bytu než se nájemník nastěhoval. A poté, co se odstěhoval.
Nájemním může tvrdit: "Poškození, kvůli kterým mě majitel žaluje už tam bylo. Já jsem nevinen a nebudu dokazovat svou nevinu." Nebo "Poškození vzniklo až po nějaké době, co jsem se odstěhoval. Při předání bytu majitel nic nenamítal a nyní mě žaluje. Nic jsem nepoškodil a nebudu dokazovat svou nevinu."

Takže důležitá otázka : PŘEDÁVACÍ PROTOKOL MÁTE? SVĚDKY? FOTODOKUMENTACI ???

Zlatý

Podle smlouvy, její znění my neznámé...

Pokročilý

Podle žádný smlouvy to neni, gecco mele v souladu se svym zvykem úplný hovna.

Podle ust. § 2894 anásl. občanskýho zákoníku se žaluje na náhradu škody. Žalobu na náhradu škody není úplně jednoduchý napsat, takže bych si vzal advokáta.

Stříbrný

Dodo42, ano žalovat klidně můžete, pokud se s nim nedomluvíte. Na Vás bude důkazní břemeno.
Ustojíte to?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.